gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: проведено семінар «Управління ризиками в енергетиці»

06 березня 2019

Завідувач сектору нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Черкаській області Микола Горошко провів семінар з керівниками підприємств, фахівцями з охорони праці та особами, які відповідають за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарств суб’єктів господарювання Звенигородського району.

Увагу учасників семінару акцентовано на питаннях управління ризиками, які можуть виникнути під час виконання суб’єктами господарювання робіт в діючих електроустановках напругою понад 1000 В, забезпечення суб’єктами господарювання справного стану і безпечної експлуатації електрогосподарства відповідно до системи стандартів ДСТУ OHSAS 18001:2010, що встановлює вимоги до систем управління гігієною і безпекою праці.

Як відзначив Микола Горошко, для того, щоб управляти ризиками, їх потрібно знати та вміти визначити. Одним із шляхів визначення безпечного функціонування електроустановок є проведення тепловізійного контролю електрообладнання. Проблема діагностування електрообладнання останнім часом набуває актуальності з ряду причин. Одна з причин – збільшення кількості обладнання, яке вже відпрацювало свій нормативний строк. Метод тепловізійної діагностики полягає у проведенні безконтактної дистанційної перевірки температурного поля на поверхні електрообладнання спеціальною вимірювальною апаратурою, після чого будується термограма, за якою проводиться аналіз з метою виявлення дефектів і їх класифікації, а також прийняття рішення щодо подальших дій з експлуатації обладнання. Виявлення дефекту характеризується зміною температури, у більшості випадків – її підвищенням, порівняно з іншими ділянками.

Про переваги застосування системи управління ризиками доповіли представники підприємств. Головний енергетик Публічного акціонерного товариства з іноземними інвестиціями «Звенигородський сироробний комбінат» Василь Йовченко поінформував присутніх про переваги проведення аудиту електрообладнання за допомогою тепловізійного контролю, що дає змогу перейти від системи планово-попереджувальних ремонтів до планового усунення порушень у роботі електрообладнання на основі термограми. Ці дії дозволяють продовжити термін експлуатації електрообладнання та уникнути аварій і нещасних випадків на виробництві. Присутнім продемонстровано звіти енергоаудиту підприємства, а також засоби індивідуального захисту працівників для виконання робіт у діючих електроустановках.

На семінарі відзначено, що у Публічному акціонерному товаристві з іноземними інвестиціями «Ватутінський комбінат вогнетривів» впроваджена та функціонує 5-ступенева система управління ризиками під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що передбачає проведення аналізу запланованої роботи, вивчення ризиків, оцінки ризиків, вжиття заходів та безпечного виконання робіт.

Учасники семінару підсумували, що комплексне управління ризиками в енергетиці дозволяє враховувати індивідуальні особливості суб’єктів господарювання та вірно визначити пріоритети з метою недопущення виробничого травматизму.