gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: працівники Уманського лікеро-горілчаного заводу отримали консультації фахівців Держпраці

14 січня 2020

Головні державні інспектори Управління Держпраці у Черкаській області Володимир Козій, Василь Базильський та Руслана Зубрицька надали консультації та роз’яснення посадовим особам і працівникам Державного підприємства «Уманський лікеро-горілчаний завод».

Володимир Козій висвітлив основні вимоги Правил безпеки для спиртового та лікеро-горілчаного виробництва (НПАОП 15.9-1.11-97).

«Обов’язком керівництва та посадових осіб є забезпечення працівників необхідними нормативно-правовими актами з охорони праці, спецодягом, засобами індивідуального захисту, тобто створення для працівників на робочих місцях безпечних умов праці. Виробничі будівлі, споруди, устаткування, технологічні процеси, транспортні засоби повинні відповідати вимогам, що забезпечують нешкідливі і безпечні умови праці. Ці вимоги включають безпечну експлуатацію устаткування, захист працюючих від впливу шкідливих і небезпечних виробничих факторів, утримання виробничих приміщень та робочих місць відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил», – наголосив Володимир Козій.

Завідувач сектору нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Черкаській області Микола Горошко роз’яснив відповідальним особам заводу порядок експлуатації електрообладнання напругою понад 1000 В та електроустановок у вибухозахищеному виконанні. «Все електрообладнання повинно проходити у встановлені терміни ремонт та обслуговування, а обслуговуючий персонал має пройти навчання та перевірку знань у встановленому порядку», – відзначив фахівець.

Про порядок безпечної експлуатації автонавантажувачів, обладнання, що працює під тиском, проведення вантажно-розвантажувальних робіт працівників поінформував головний державний інспектор Управління Держпраці у Черкаській області Василь Базильський. Зупинився фахівець на питаннях проведення реєстрації та технічного огляду технологічного транспорту, який експлуатується на підприємстві.

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Черкаській області Руслана Зубрицька роз’яснила, що згідно зі ст. 153 Кодексу законів про працю України, на підприємстві мають бути створені безпечні і нешкідливі умови праці.

Як акцентувала увагу фахівець, власник або уповноважений ним орган повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизму і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників.

Посадові особи надали рекомендації щодо забезпечення працівників підприємства періодичними виданнями з питань охорони праці.