gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: організація та проведення профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій

13 червня 2019

Виконувач обов’язків начальника відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Черкаській області Марія Сікач взяла участь в обласній науково-практичній конференції «Організація медичного обслуговування працівників певних категорій в умовах реформування охорони здоров’я», що проходила на базі КНП «Черкаський обласний навчально-тренінговий центр підвищення кваліфікації лікарів Черкаської обласної ради».

Участь у конференції взяли обласний профпатолог, кандидат медичних наук Володимир Дроботенко, міський профпатолог м. Київ, доктор медичних наук Наталія Гречківська, професор, доктор педагогічних наук Юрій Триус, директор КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» Владислав Свириденко, голови комісій установ охорони здоров’я з проведення медичних оглядів певних категорій працівників, міські і районні профпатологи, керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У виступах доповідачів висвітлено сучасні підходи організації і впровадження медичних інформаційних систем в систему надання профпатологічної допомоги, питання інформаційного забезпечення профілактичних оглядів тощо.

Фахівець Управління Держпраці у Черкаській області Марія Сікач доповіла про стан організації і проведення профілактичних медичних оглядів працівників певних категорій у 2018 р.

«Кількість працівників, які проходять профілактичний медичний огляд відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення періодичних медичних оглядів працівників певних категорій» у 2018 році збільшилася на 61% порівняно з 2017 роком. Проте кількість підозр на професійне захворювання в аналогічні періоди суттєво не змінилася. Це переконливо свідчить про деяку формальність у відношенні до проведення цієї роботи», – акцентувала увагу Марія Сікач.

В.о. начальника відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Черкаській області проаналізувала результати розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися в області, та наголосила на основних проблемних моментах у співпраці фахівців Управління з головами комісій по проведенню медичних оглядів та позаштатними профпатологами.

Як підкреслила Марія Сікач, від якісного проведення медичних оглядів залежить виявлення ранніх ознак гострих і хронічних професійних захворювань (отруєнь), загальних і виробничо зумовлених захворювань у працівників підприємств та організація належних і своєчасних оздоровчих, реабілітаційних заходів для працівників.

Фахівець закликала учасників конференції приділити питанню належну увагу, оскільки від якісного проведення медоглядів залежить:

– забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

– вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

– розробка індивідуальних та групових заходів охорони здоров’я та реабілітаційних заходів працівникам, що віднесені за результатами медичного огляду до групи ризику тощо.

Учасники конференції обмінялися думками та висловили аргументовані пропозиції щодо організації медичного обслуговування працівників певних категорій в умовах реформування охорони здоров’я.