Черкащина: на виробництві деревного вугілля працювали 23 незадекларовані працівники
02 листопада 2020Фахівці Управління Держпраці у Черкаській області провели інспекційне відвідування вуглевипалювального підприємства, що здійснює діяльність у Городищенському районі. Під час перевірки виявлено, що 4 фізичні особи-підприємці проводять випалювання деревного вугілля з використанням праці 23 осіб без укладення трудових договорів.
Головні державні інспектори спільно з представниками органів місцевого самоврядування у серпні – вересні 2020 року провели для малого і середнього бізнесу Городищенського району низку превентивних заходів, під час яких роз’яснювали працівникам і роботодавцям вимоги трудового законодавства в частині оформлення трудових відносин.
Під час інформаційної кампанії заходами охоплено підприємців сфери торгівлі, сільського господарства, харчування, тимчасового розміщення, будівництва тощо. Значна частина підприємців району врахувала рекомендації фахівців Управління Держпраці у Черкаській області та належно оформила трудові відносини з працівниками.
Проте окремі представники місцевого бізнесу не дотримуються вимог чинного законодавства і використовують працю незадекларованих працівників. У таких випадках інспектори праці проводять інспекційні відвідування і вживають належні заходи.
Так, на місці проведення діяльності чотирьох ФОПів (випалювання деревного вугілля) інспектори праці виявили, що 23 особи в умовах підвищеної задимленості повітря та з порушенням вимог законодавства з охорони праці розвантажують деревину, подрібнюють її та завантажують до металевих бочок. Виробництво вугілля відбувається з використанням небезпечного обладнання, виготовленого кустарним способом, та без використання працівниками засобів індивідуального захисту для захисту органів дихання від продуктів горіння.
Під час інспекційного відвідування з підприємцями і працівниками проведено роз’яснювальну роботу, надано консультації з питань дотримання вимог трудового законодавства.
За результатами інспекційного відвідування роботодавцям, які є платниками єдиного податку І-ІІІ групи, вручено попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю. У разі повторного вчинення правопорушення протягом двох років, ФОП загрожує штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент його виявлення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.