gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: на колегії особливу увагу приділено стану виробничого травматизму на підприємствах енергетики області

20 грудня 2019

В Управлінні Держпраці у Черкаській області під головуванням начальника Управління Олени Лазарєвої відбулося засідання колегії, на якій підсумовано результати роботи за 11 місяців.

Про проведену протягом 11 місяців 2019 року роботу щодо здійснення державного нагляду та стану виробничого травматизму на підприємствах енергетики області доповів завідувач сектору нагляду в машинобудуванні та енергетиці Микола Горошко.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області Ганна Кучер доповіла про стан роботи Управління Держпраці у Черкаській області у сфері здійснення державного контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів.

«Протягом 11 місяців 2019 року інспекторами відділу проведено 239 заходів контролю з питань додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. У ході перевірок виявлено порушення щодо своєчасності подання звіту до територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів України та реєстрації суб’єктів господарювання у вищевказаному Фонді», – повідомила Ганна Кучер.

Заходи реагування адміністративного і дисциплінарного характеру застосовано до усіх суб’єктів господарювання, які порушили законодавство про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, вказала доповідач.

Про стан організації правової та позовної роботи в Управлінні Держпраці Черкаської області за 11 місяців 2019 року у виступі поінформувала начальник відділу юридичного забезпечення Галина Зосіч.

«Протягом року судами прийнято 100 рішень на користь Управління (61% від загальної кількості розглянутих), 85 з яких станом на 1 грудня 2019 року вступили в законну силу. Більше 88% від кількості позовів, пред’явлених до Управління протягом 11 місяців 2019 року, становлять позови про оскарження постанов про накладення фінансових санкцій. У звітному періоді до Управління пред’явлено 42 позови вказаної категорії», – зазначила Галина Зосіч.

Фахівець наголосила, що за результатами розгляду відповідних справ судами протягом року скасовано лише 9 постанов про накладення фінансових санкцій.

На колегії заслухано керівників підприємств, установ, організацій, де сталися нещасні випадки з тяжкими наслідками. Представники Дочірнього підприємства «Роял Фрут Гарден Іст» ТОВ «Роял Фрут Гарден», ПП «Рембудтехніка», СТОВ «Неморож» доповіли про стан виконання заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям.

Начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва у заключному слові наголосила, що пріоритетним напрямом роботи Управління залишається систематичне проведення превентивної роботи з метою запобігання травматизму та підвищення ефективності заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та з охорони праці.