gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок внаслідок падіння потерпілого з крану на будівництві

03 грудня 2020

Обставини, за яких стався нещасний випадок

Згідно з наказом підприємства у зв’язку з виробничою необхідністю були залучені до будівельних робіт по будівництві багатоквартирного житлового будинку у м. Тернополі працівники підприємства, частина яких працювали з 08.00 год. до 17.00 год., а частина, в тому числі машиніст крана з 08.00 год. до 12.00 год.

Згідно з поясненням працівник № 1, з його дозволу після виконаної роботи о 11 год. 30 хв. працівник № 2 (потерпілий) мав іти додому. Після обіду о 13 год. виникла необхідність у виконанні ще однієї роботи з використанням гусеничного крана.

Згідно з поясненнями, працівники № 3, №4, №5 побачили біля гусеничного крана побачили лежачого на землі потерпілого, який не подавав ознак життя, біля голови якого була кров. Працівники викликали швидку медичну допомогу, лікарі якої по приїзді констатували смерть потерпілого.

Під час спеціального розслідування комісії підприємство надало відеоролик із камери спостереження, яка встановлена на сусідньому новозбудованому будинку. При перегляді відео ролика видно, що потерпілий, підійшовши до крана, піднявся по драбині на верхню частину кабіни моторного відділення і звідти впав на землю, отримавши при цьому травму голови.

При одержанні усних та письмових пояснень, щодо нещасного випадку, комісією встановлено, що потерпілий перебував на території підприємства після 13 год. для одержання заробітної плати. О 17 год. 18 хв. перед вихідним днем закривав поліетиленовою плівкою вікно моторного відділення, закріпленого за ним крана, при цьому отримав смертельну травму.

Відповідно до довідки від 25 жовтня 2019 року № 1413 Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи, при експертному дослідженні взірців крові та сечі від трупа, проведеному методом газової хроматографії, у них виявлено відповідно – 3, 10‰ та 2, 85‰ (проміле) етилового алкоголю.

Причини нещасного випадку

Психофізіологічні: особиста необережність потерпілого, машиніст крана приватного підприємства не дбав про особисту безпеку і здоров’я на території підприємства та на робочому місці і під час виконував роботу у стані алкогольного сп’яніння.

Організаційні: невиконання посадових обов’язків, виконроб приватного підприємства, не достатньо контролював на території підприємства підлеглого працівника, який перебував в стані алкогольного сп’яніння.

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

  • У зв’язку з настанням нещасного випадку провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці з усіма працівниками приватного підприємства.
  • Обговорити обставини та причини нещасного випадку на загальних зборах у трудовому колективі приватного підприємства.
  • Посилити контроль за трудовою і виробничою дисципліною в приватному підприємстві.