Нещасний випадок, що стався з монтажником зв’язку при виконанні робіт на вежі
03 грудня 2020Обставини, за яких стався нещасний випадок
У Черкаській області під час виконання робіт на висоті за нарядом-допуском по підсиленню металевої вежи, монтажник звязку-антенник №1підприємства «З» почав виконувати зварювальні роботи на вежі. Приблизно об 11 год. 40 хв. від окалини загорілась суха трава на території вежі.Інший монтажник звязку-антенник №2 почав її тушити водою та вогнегасником. Працівник №1 вирішив злізти з вежі та допомогти тушити траву. З його слів, він почав спускатись, оступився і впав приблизно з 5 метрів на землю. Вдарився. Саме падіння і що було після він не помятає. Працівник №2 викликав медичну допомогу та повідомив керівництво. Потерпілого було транспортовано до лікарні зі струсом головного мозку, забоєм шийного відділу хребта, переломом 5-6 ребер, множиннимисаднами, рваною раною правого передліччя. Згідно з актом медичного закладу, у крові потерпілого виявлено етиловий спирт в концентрації 0,54 проміле.
Причини настання нещасного випадку
Основна причина: технічна (недосконалість технологічного процесу, його невідповідність вимогам безпеки).
Порушено п.1.7.7. НПАОП 0.00-1.15-07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду № 62 від 27.03.2007р., зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 4 червня 2007р. за №573/13840, де сказано: «Для проведення вогневих робіт на висоті, у тому числі газополум’яних та електрозварювальних, у наряді зазначаються вимоги пожежної безпеки».
Супутні причини: організаційні (незадовільнефункціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці).
Порушено ст. 13 Закону України «Про охоронупраці» де сказано: Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме: створює відповіді служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій , а також контролює їх додержання.
Порушено вимоги
п. 1.13 НПАОП 0.00 – 1.15- 07 «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці гірничого нагляду №623 від 27.03.2007, затвердженого в Міністерстві юстиції 4 червня 2007р. за №573/13840, де сказано:
Працівники які виконують роботи на висоті зобов’язані:
– знати і виконувати вимоги цих Правил, інших нормативно-правових актів та інструкцій з охорони праці, що стосуються їх робіт чи професій;
– дбати про особисту безпеку, а також про безпеку оточуючих людей під час виконання будь-яких робіт;
– п. 2.3 «Характеристика робіт, завдання та обов’язки» Робочої інструкції монтажника зв’язку-антенника затвердженої наказом директора ТОВ «З»10.02.2015р. № 12-ОП, де сказано:
– монтажник зв’язку-антенник знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.