gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на об’єкті будівництва – «Реконструкція з добудовою торгово-розважального комплексу»

08 грудня 2020

Обставини, за яких стався нещасний випадок

Місцем нещасного випадку є дах діючої будівлі корпусу № 2 ТРК, де здійснювалось підіймання на дах, а також подачу на площадку біля будівлі знятої з покрівлі мінеральної вати (Вінниччина).

Автомобільний кран на пневмоходу марки «LIEBHERR L TM 1025» був встановлений на площадці біля зовнішньої стіни торгового корпусу № 2.

Стропальні роботи біля крана виконувались двома працівниками, а на даху перебували Працівники №1 та №2 (далі – Потерпілий), які здійснювали складування піддонів з утеплювачем, а також подачу знятої з покрівлі мінеральної вати. Із 8 до 12 год., ними було опущено на площадку десять піддонів демонтованої раніше мінеральної вати і піднято на дах чотирнадцять піддонів мінеральної вати, призначеної для укладання на покрівлі будівлі. Із 8 до 12 год., ними було опущено на площадку десять піддонів демонтованої раніше мінеральної вати і піднято на дах чотирнадцять піддонів мінеральної вати, призначеної для укладання на покрівлі будівлі.

На даху перебувало ще три працівники іншого підприємства, які на відстані 5- 6 м від них укладали на покрівлі мінеральну вату. У цей час Працівник №1 витягнув з піддона строп, подивився у сторону Потерпілого – він сидів на парапеті, права рука звисала вниз, потім він різко повернувся вперед і перекинувся через парапет.

Потерпілий упав з висоти 16,48 м на покриту дорожньою плиткою площадку. Засоби індивідуального захисту – запобіжний пояс ним не використовувався (відповідно до журналу видачі запобіжних пристроїв та індивідуальних засобів захисту, каска, жилет сигнальний і запобіжний пояс йому видані). Тимчасові захисні огородження не були встановлені.

Причини нещасного випадку:

Основна: Неналежне забезпечення підготовки робочих місць для проведення робіт на даху будівлі, внаслідок чого допущено перебування працівника біля перепаду по висоті (16,48 м), на відстані менше 2,0 м з відсутнім тимчасовим захисним огородженням, без застосування запобіжного пояса.

Порушення вимог п.п. 1.7.4, 7.2.16 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду  від 27.03.2007 № 62, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 04.06.2007 за № 573/13840 (НПАОП 0.00-1.15-07), підпункту 3, п.4, розд. XIV Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08.09.2017 за № 1111/30979 (НПАОП 45.2-7.03-17).

Супутня: Перебування працівника поблизу неогородженого перепаду по висоті більше 1,3 м (16,48 м), де не були встановлені тимчасові огородження, без застосування запобіжного пояса.

Порушення вимог п.п. 1.13, 17.1 Інструкції з охорони праці № 13 при виконанні робіт на висоті, затвердженої наказом директора ТОВ «Будівельне бюро» від 05.03.2019 № 25.

 

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

  1. Забезпечити підготовку робочих місць до початку проведення робіт на висоті, в т. ч. перевірку наявності та стану засобів індивідуального та колективного захисту.
  2. Не допускати перебування працівників поблизу неогороджених перепадів по висоті більше 1,3 м, без встановлення тимчасових захисних (страхувальних) огороджень, або застосування працівниками запобіжних поясів.
  3. Забезпечити проведення з посадовими особами та працівниками, які виконують роботи підвищеної небезпеки, позачергового навчання і перевірки знань з питань охорони праці.
  4. З працівниками підприємства провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці з доведенням обставин та причин нещасного випадку.
  5. Обставини і причини нещасного випадку довести до працівників генпідрядної та субпідрядних організацій будівельного об’єкта.