gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок під час роботи з фарбування стіни фасаду

07 грудня 2020

Обставини, що призвели до настання нещасного випадку  

Потерпілий виконував роботи з фарбування стіни фасаду, біля 12 год. дня він закінчив роботу на 5-му ярусі риштування. Після чого, взявши відро з залишками фарби, перейшов по риштуванню на сусідню секцію і з відром у лівій руці почав підніматись по драбині на 6-й ярус, де працював інший працівник.  Коли потерпілий піднімався по драбині, йому зіскочила нога зі щабля драбини і він, не втримавшись, з відром упав донизу з висоти, що призвело до смертельного травмування.

Причини нещасного випадку: основна – організаційна: невиконання вимог інструкції з охорони праці, супутня: особиста необережність потерпілого.

Порушено: вимоги п. 2.11 підпункт 2.11.2 Посадової інструкції заступника директора «Забезпечує технічний нагляд і контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт… будівельним нормам і правилам,… нормам техніки безпеки…»; п. 7.3.13 ДБН А.3.2-2-2009 «Охорона праці і промислова безпека у будівництві. Основні положення.» (НПАОП 45.2-7.02-12): «Риштування та помості висотою до 4 м допускаються в експлуатацію після їх прийняття керівником робіт (виконробом або майстром) та реєстрації в журналі робіт, а вище ніж 4 м – після приймання комісією, призначеною особою, яка відповідає за забезпечення охорони праці в організації, та оформлення відповідного акта»; не забезпечив систематичний огляд риштувань із записом результатів оглядів у Журнал приймання та огляду риштувань, чим порушив п. 7.11.1.15 НПАОП 0-00-1.15-07 «Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті» – «Риштування оглядаються… відповідальним керівником робіт – не рідше одного разу на 10 днів. Результати огляду записуються у Журнал приймання та огляду риштувань та помостів»; вимоги п. 3.17 «Інструкції з охорони праці № 8 під час виконання робіт на висоті», затвердженої наказом директора «Не дозволяється переносити або опускати будь-який вантаж в руках під час підйому на висоту (на робоче місце, монтажний горизонт) по драбинах, змонтованих конструкціях риштувань…».

Заходи щодо запобігання нещасним випадкам:

  • з обставинами і причинами цього нещасного випадку ознайомити працівників;
  • провести позаплановий інструктаж з охорони праці з працівниками на всіх об’єктах будівництва;
  • виконавцю робіт провести позачергову перевірку знань з питань охорони праці;
  • на всіх об`єктах будівництва забезпечити приймання та огляд риштувань у відповідності з НПА;
  • забезпечити постійний, дієвий контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів, правил поводження з устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту і за дотриманням вимог інструкцій з охорони праці;
  • забезпечити проходження професійного добору працівникам, які виконують роботи на висоті, відповідно до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;
  • стан охорони праці заслуховувати на нарадах товариства не рідше одного разу у місяць.