Нещасний випадок під час ремонту металургійного обладнання
07 грудня 202007 липня 2020 року бригада підприємства-підрядника під керівництвом т.в.о. майстра з ремонту обладнання металургійного, до складу якої входив електрозварник ручного зварювання 6 розряду Особа № 1 (потерпілий 1969 року народження), виконувала роботи згідно з наряд-допуском «Выполнениебетонных, арматурных, опалубочных, погрузочно-разгрузочныхработ, азотноеторкретирование» (мовою оригіналу) (Донецька обл.). Бригада працювала за двохбригадним безперервним графіком: початок робочого дня – з 07 год 00 хв до 19 год 00 хв, тривалість робочого дня – 11,5 годин.
07 липня 2020 року – перший робочий день після двох вихідних днів бригади, в якій працювала Особа № 1.
О 07 год. 15 хв. виконавцем робіт т.в.о. майстра з ремонту обладнання металургійного бригаді було проведено цільовий інструктаж з охорони праці щодо безпечного проведення робіт, під особистий підпис працівників. Під час проведення цільового інструктажу ніхто з членів бригади не скаржився на погіршення самопочуття.
Усі члени бригади: монтажники, газорізальники, електрозварник ручного зварювання –Особа № 1, водії автотранспортних засобів були ознайомлені з планом виконання робіт (ПВР), що підтверджено особистими підписами у листі ознайомлення з ПВР.
Бригада проводила роботи по заливанню бетону, монтажу і демонтажу опалубки. Робота електрозварника ручного зварювання – Особи № 1 полягала в зварюванні опалубки (за потреби). Він знаходився на ремонтному майданчику разом з бригадою. До обідньої перерви (11 год. 00 хв.), Особа № 1 зробила кілька прихваток зварюванням, приварила три відрізки швелера по 0,5 метра кожний, при цьому витратила один електрод. Після обідньої перерви о 12 год. 00 хв. температура повітря піднялася до 300С.
Т.в.о. майстра з ремонту обладнання металургійного для дотримання температурного режиму розподілив бригаду на ланки. Ланки працювали у режимі 30 хв. – працюють, 30 хв. – відпочивають. Ланки робітників відпочивали у вагончику будівельному для приймання їжі (далі вагончик) в якому працює кондиціонер, та є холодильник з пластиковими 1,5л пляшками з охолодженою водою. З метою забезпечення працівників питною водою, організації нормальних умов праці, зниження несприятливого впливу на здоров’я працівників, виключення ризику погіршення стану здоров’я працівників, у зв’язку з настанням спекотного періоду і введення карантинних заходів COVID-19, на підприємстві-підрядникувидане розпорядження № 512 від 02 червня 2020 року «Щодо організації питного режиму в жаркий період часу». Робітники, які мають роз’їзний характер робіт, виконують роботи на відкритих майданчиках, а також в діючих структурних підрозділах отримують газовану воду в ПЕТ 1,5 л з розрахунку:
зміна 8 годин – дві пляшки води (1,5 л) на одну зміну;
зміна 12 годин-три пляшки води (1,5 л) на зміну.
Після обідньої перерви роботи у Особи № 1 не було. Близько 15 год. 00 хв. ланка, у складі якої була Особа № 1, вийшла на майданчик для виконання робіт. 10 хвилин потому Особа № 1 поскаржилася монтажнику з бригадина погане самопочуття та попрямувала до вагончика, бо там прохолодніше (працює кондиціонер).
Працівники другої частини ланки відпочиваючи у вагончику, бачили повернення Особи № 1, яка повідомила їм, що погано себе почуває. Особу № 1 напоїли охолодженою водою з 1,5л пляшки, (яка знаходилася у холодильнику). Вмили тією же охолодженою водою і Особа № 1 прилягла на лавку. За декілька хвилин Особа № 1 присіла на лавку та одягла футболку. Хтось із працівників бригади, які відпочивали у вагончику, запропонував Особі № 1 відвідати медпункт, але вона відмовилася, пославшись на те що їй краще.
Згодом о 15 год.30 хв. т.в.о. майстер з ремонту обладнання металургійного вмовив Особу № 1 прийняти пропозицію водія автомобільного крану, який заходив випити води та почув про проблему, щодо перевезення Особи № 1 до медпункту. За дорученням майстра з ремонту обладнання металургійного Особу № 1 супроводжував монтажник бригади Особа № 2.
Особа № 1 самостійно, без сторонньої допомоги, сіла до автотранспортного засобу, про що є запис з камер відеоспостереження. Під час руху автотранспортного засобу Особа № 1 та Особа № 2 поміж собою спілкувалися. Згодом Особа № 2 помітила, що Особі № 1 стало гірше. Водій зупинив автотранспортний засіб. Особа № 2 побачила у Особи № 1 судомні рухи, після чого Особа № 1 втратила свідомість.
О 15 год. 46хв. до медпункту металургійного підприємства-замовника звернувся з проханням про виклик швидкої допомоги начальник дільниці підприємства-підрядника, про те що до медпункту на автотранспортному засобі везуть працівника, якому стало зле.
О 15 год. 49 хв. до зазначеного медпункту було доставлено Особу № 1 без ознак життя, пульс на сонних артеріях був відсутній. Чергова медична сестра зателефонувала до заводського санітарного транспорту і доповіла про те що розпочала реанімаційні заходи Особи № 1 за допомогою дефібрилятора.
О 15 год. 50 хв. медична сестра прикріпила електроди дефібрилятора для оцінки стану Особи № 1 в динаміці процесу проведення штучного дихання спільно з непрямим масажем серця та почала проводити йому реанімаційні заходи.
Цієї є ж миті до медпункту прибув заводський санітарний транспорт з медичними працівниками, які додатково викликали міську карету швидкої допомоги за телефоном «103». На момент огляду Особа № 1 була без ознак життя, пульс на сонних артеріях був відсутній, зіниці максимально розширені, на світло не реагували. Медичні сестри вже разом продовжили реанімаційні заходи: непрямий масаж серця; штучну вентиляцію легенів мішком Амбу+ кисень; введення адреналіну 1,0 х 3р кожні 5 хвилин.
О 16 год. 00 хв. до медпункту підприємства прибула карета міської «Швидкої допомоги». О 16 годині 12 хвилин лікарем швидкої медичної допомоги була констатована біологічна смерть електрозварника ручного зварювання 6 розряду Особи № 1.
Згідно з висновком експерта обласного бюро судмедекспертизи встановлено: смерть Особи № 1 настала внаслідок гострої ішемічної хвороби серця, що ускладнилася набряком головного мозку та легень.
17.07.2020р.при судово-гістологічному дослідженні внутрішніх органів від трупу Особи № 1 виявлено: «Повнокров’я внутрішніх органів, порушення реологічних властивостей крові у просвітах багатьох судин (дисоціація крові, лейкостази). Атеросклероз вінцевої артерії серця в стадії ліпосклерозу. Дрібновогнищевий кардіосклероз з ділянками регенераційної гіпертрофії кардіоміоцитів. Вогнищева фрагментація кардіоміоцитів, метаболічні зміни в них. Дрібновогнищеві крововиливи в тканину легень. Дистровічні зміни в досліджуваних шматочках. Набряк речовини головного мозку, його оболонок, діапідезні крововиливи в останню. Садно в шкірі попереку з вогнищевими крововиливами в підшкірно-жирову клітковину. Системний ангіосклероз (мозку, його оболонок, міокарду, нирки). Дрібновогнищевий нефросклероз».
Основною причиною нещасного випадку комісією зі спеціального розслідування визначего психофізіологічну – незадовільні фізичні дані або стан здоров’я, що виразилося в смерті, основною причиною якої стала гостра ішемічна хвороба серця, що ускладнилася набряком головного мозку та легень.
Комісією зі спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком одноголосно визнано його таким, що не пов’язаний з виробництвом.