gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок під час прибирання будівельного сміття

07 грудня 2020

Обставини, за яких стався (сталося/сталася) нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), аварія

Нещасний випадок з особою, яка виконувала роботи на умовах ЦПД (далі – потерпілий) стався на об’єкті реконструкції в Дарницькому районі столиці, який розташований на території іншого підприємства.

Безпосереднє місце нещасного випадку знаходиться на стику залізобетонних плит на відстані 3.3 м від будівлі (між осями «Г»/«4-5») та на відстані 11.44 м від входу до будинку в зоні складування будівельних матеріалів.

Відповідно до пояснення керівника проектів, який прибув на об’єкт капітального ремонту (далі – об’єкт), обійшов його територію, зробив аналіз проведеної роботи за попередній день та склав для себе перелік робіт. Після чого приступив до складання плану на поточний день та передав цю інформацію керівництву підприємства.

Згідно із цивільно-правовим договором потерпілий о 8 год. 30 хв. приступив до виконання робіт із прибирання території майданчику для складування залишків будівельних матеріалів (далі – майданчик) від сміття, зокрема, переносив дерев’яні піддони та складував їх у відведеному місці на майданчику. Робітник 1, який теж виконував роботи на умовах цивільно-правового договору, в цей день прибув на об’єкт о 09 год. 10 хв. переодягнувся та відразу розпочав виносити фасовані в мішки електричні кабелі з поверхів на майданчик та складував на дерев’яні піддони, замотуючи їх плівкою. Він бачив, що на майданчику працює потерпілий, який виконував роботу до 14 год. 00 хв. Коли робітник №1 проходив по майданчику, то побачив, як потерпілий переносив дерев’яні піддони від осі  «Г»/»6-7» до осі «Г»/«2-3» та їх там складував.

Відповідно до пояснення робітника №1, він о 14 год. 00 хв. в черговий раз виносячи мішок з електричними кабелями із приміщення на майданчик, побачив потерпілого лежачим на землі, з розбитою головою, між дерев’яними піддонами. Він одразу зателефонував керівнику робіт, який в цей момент перебував на 5-му поверсі будівлі. Керівник робіт швидко спустився на перший поверх та вибіг на майданчик, де побачив потерпілого лежачою на бетонній плиті, між дерев’яними піддонами до гори обличчям, з розбитою головою. Він був при свідомості та намагалась підвестись.

Як видно з пояснювальної записки керівника робіт, на його запитання до потерпілого про те, що з ним сталося, відповіді не отримав. Керівник робіт попросив потерпілого не вставати. Після чого викликав швидку медичну допомогу та сповістив керівництво підприємства про те, що відбулося. Швидка медична допомога прибула на об’єкт приблизно за 5-8 хв. Лікарі надали домедичну допомогу та забрали потерпілого до Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, де він наступного дня помер.

Комісія припускає (свідків нещасного випадку немає), що потерпілий, який виконував роботу на умовах цивільно-правового договору з Товариством, ймовірно, прибираючи майданчик від сміття у стані алкогольного сп’яніння, не прибрав дерев’яні піддони, що знаходились на ньому, при цьому він, мабуть, зачепився за піддон та впав, отримавши тяжкі травми.

Причини нещасного випадку: основнанезадовільна організація робочого місця робітником під час прибирання будівельного сміття, відповідно до вимог цивільно-правового договору і нормативно-правових актів з охорони праці.
Порушено: пункт 1.1 Цивільно – правового договору  № 83 від 04  жовтня 2019 року; розділ ІІІ пункт 3.3 НПАОП 0.00-7.11-12 Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджені наказом Міністерства Надзвичайних ситуацій України 25.01.2012  № 67.

Супутні причини: алкогольне сп’яніння.

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

Забезпечити додержання підрядниками (в т. ч. особами, які працюють на умовах цивільно-правового договору (угоди) нормативно-правових актів з охорони праці, а також умов передбачених в договорах підряду. Не допускати підрядників до виконання робіт в стані алкогольного сп’яніння.

Провести позаплановий інструктаж з охорони праці працівникам у зв’язку з нещасним випадком, що мав місце на об’єкті будівництва (капітального ремонту).