gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок на будівництві внаслідок падіння з висоти

28 січня 2022

Обставини, за яких стався нещасний випадок

Фізична особа-підприємець уклав договір субпідряду з товариством, яке було виконавцем робіт з будівництва спального корпусу на 50 чоловік для учасників АТО із їдальнею та теплим переходом шляхом  часткової реконструкції існуючого корпусу обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації на території Борщівського району Тернопільської області”. До виконання цих робіт за договором субпідряду, фізична особа-підприємець залучив бригаду у складі 3-ох виконавцями робіт без оформлення з ними трудових відносин.

23 серпня 2021 фізична особа-підприємець визначив бригаді обсяг роботи і, наголосивши про безпеку праці на об’єкті, видав спецодяг: захисні каски та жилети.

Спершу підприємець разом з виконавцями робіт монтував плити перекриття другого поверху приміщення, а по завершені цих робіт поїхав у своїх справах. Залишаючи будівельний майданчик, він попросив майстра товариства, яке було виконавцем будівництва об’єкту, проконтролювати роботу бригади та допомогти їм встановити перемички та панелі.

Близько 13:00 год. один з виконавців робіт бригади вирішив поправити бетонну плиту перекриття другого поверху, оскільки вона рухалася та добавити під її кут цементного розчину. Він, ставши біля плити, нахилився вперед та, втративши рівновагу, впав на перший поверх будівлі.

Медики швидкої, прибувши на місце нещасного випадку, доставили травмовану особу до лікарні, де він  через деякий час помер.

Спеціальна комісія з розслідування нещасного випадку встановила, що фізична особа-підприємець не забезпечив осіб, яких залучив до будівельних робіт без оформлення з ними трудових відносин, запобіжними поясами, а також не провів інструктажі на робочому місці, навчання та перевірку знань з питань охорони праці осіб, які виконують роботи підвищеної небезпеки.

Вид події: падіння потерпілого з висоти.

Причини настання нещасного випадку:  

Основна: незабезпеченість засобами індивідуального захисту.

Супутня: відсутність проведення інструктажу з охорони праці.

Психофізіологічні:

– алкогольне сп’яніння;

– особиста необережність потерпілого.

Порушення: частина 1 статті 21 і частина 3 статті 24 Кодексу законів про працю України, п.6.2.2 р.6 ДБН А.3.2-2-2009 Державні будівельні норми. Охорона праці і промислова безпеки в будівництві,  ст.8, 14, ст.18 Закону України «Про охорону праці».

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам:

При прийнятті на роботу укладати трудові договори з працівниками та повідомляти до відповідного територіального органу податкової служби.

Забезпечити працівників засобами індивідуального захисту.

Посилити контроль за дотримання працівниками та особами, які фактично допущені до роботи без оформлення трудового договору, трудової та виробничої дисципліни в робочий час.

Посадовим особам пройти навчання і перевірку занаь з питань охорони прац,і згідно Типового положення про Порядок проведення навчання та переввірку знань з питань охорони праці.