gov.ua Державні сайти України
Пошук

Буковина: за сприяння інспекторів праці роботодавець уклав трудові договори з 15 працівниками, які неофіційно займалися збором урожаю

15 вересня 2021

Незадекларовану зайнятість у садах фермерського господарства у Дністровському районі виявили інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій областіНаймані працівники займалися збором слив.

Інспекційне відвідування відбувалося за рішенням керівництва Управління Держпраці на підставі аналізу інформації, викладеної в офіційному листі органу місцевого самоврядування, а саме однієї із об’єднаних територіальних громад Дністровщини.

У листі, зокрема, йшлося про те, що в даному фермерському господарстві розпочався збір фруктів із залученням значної кількості найманих громадян, ймовірніше за все, без належного оформлення трудових відносин та без належної сплати бюджетних платежів та зборів.

Під час здійснення контрольного заходу інспектори праці виявили 17 працівників, 15 із них працювали без належного оформлення трудових відносин.

За підсумками інспекційного відвідування, суб’єкт господарювання того ж дня уклав трудові відносини на період збирання фруктів з 15 працівниками, закріпивши факти працевлаштування відповідним наказом.

Повідомлення про прийняття громадян на роботу також сформовано та подано роботодавцем до територіального органу Державної податкової служби.

 

Довідково: з початку  інспекційної кампанії, спрямованої на мінімізацію неофіційної праці,   інспекторами Управління  Держпраці у Чернівецькій області виявлено 224 незадекларованих працівників.

У ході інспекційних відвідувань суб’єкти господарювання легалізували працю 83 найманих осіб.

Загалом за результатами інформаційних та інспекційних заходів, проведених фахівцями Управління Держпраці у рамках кампанії, суб’єкти господарювання Буковини уклали трудові договори з 2 354 працівниками.