gov.ua Державні сайти України
Пошук

Буковина: роботодавець не відреагувала на припис, тому нестиме повну відповідальність за порушення трудового законодавства

19 квітня 2021

Фізична-особа підприємець, яка здійснює підприємницьку діяльність у торговельній сфері у Заставнівському районі Чернівецької області, порушила норми трудового законодавства.

Посадовці Управління Держпраці встановили, що підприємець використовувала найману працю без врегулювання належним чином трудових відносин з найманим персоналом. Зокрема, у магазині, де суб’єкт господарювання здійснювала реалізацію товарами та продуктами харчування, використовувалася праця неоформленої продавчині.

Фахівці Управління Держпраці детально роз’яснили роботодавцю норми чинного трудового законодавства, зокрема, у частині оформлення трудових відносин та видали припис на усунення, у передбачений чинним законодавством термін, виявлених порушень.

Оскільки до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження, то штрафна санкція на підприємця накладена не була.

Водночас посадовці наголосили суб’єкту господарювання: у разі вчинення порушення  повторно упродовж двох років з дня вже виявленого,  передбачено додаткову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Фізичну особу-підприємця також було попереджено про те, що фахівцями територіального органу Держпраці заклад торгівлі повторно проінспектують.

У ході позапланового інспекційного заходу посадовці встановили, що виявлені попередньо порушення підприємець не усунула, доказів належного врегулювання трудових відносин  з персоналом роботодавець не надала; доказів повідомлення про прийняття на роботу продавчині до територіального органу Державної податкової служби за місцем обліку її, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не надходило.

Таким чином, підприємець порушила норми статті 24 Кодексу законів про працю України «Укладення трудового договору» та допустила працівника до роботи без укладення трудового договору.

Порушено також норми постанови Кабінету Міністрів України №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі  та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Управлінням Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення на роботодавця  за порушення законодавства про працю штрафної санкції у розмірі 180 тисяч гривень.