gov.ua Державні сайти України
Пошук

Буковина: фахівцям з охорони праці наголошено на відповідальності за належне забезпечення безпеки у медичних закладах

10 грудня 2020

Участь у розширеній робочій зустрічі взяли керівники, заступники та фахівці з питань охорони праці 75 лікувальних установ Чернівецької області.

Оскільки ситуація з поширенням в області гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 залишається складною, то зібрання відбувалося в онлайн режимі на платформі ZOOM.

Посадовці Управління Держпраці детально проаналізували норми чинного законодавства про промислову безпеку, охорону та гігієну праці, акцентували на  загальних питаннях забезпечення безпеки виробничого процесу у лікувальних установах, а принагідно детально висвітлили окремі питання контролю ринкового нагляду, яке здійснюється Держпраці.

«Продукція, яка використовується закладами охорони здоров’я і щодо якої територіальний орган Державної служби України з питань праці  здійснює ринковий нагляд, – це  ліфтові установки, обладнання, що працює під тиском, машини та устаткування, знаки безпеки і захисту здоров’я працівників, засоби індивідуального захисту. Зазначена продукція має відповідати вимогам відповідних технічних регламентів. Водночас на підставі моніторингу в окремих випадках в обігу на ринку має місце продукція, яка не тільки не відповідає встановленим вимогам, але несе загрозу здоров’ю та життю користувачів.

Управління Держпраці вимагає від відповідальних осіб лікувальних установ організувати контроль за отриманням та належним введенням в експлуатацію обладнання, а у разі виявлення продукції, що потенційно може створити загрозу життю та здоров’ю людей, негайно повідомляти Держпраці. Це дозволить нам своєчасно вжити відповідних обмежувальних заходів», – наголосив на онлайн зустрічі з медиками перший заступник керівника Управління Держпраці Іван Гордей.

Один із основних спікерів зустрічі – головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Дмитро Паламарчук наголосив на змінах у Постанові Кабінету Міністрів України за №1107 «Про порядок видачі дозволів на виконання  робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування)  машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», ухвалених  03.03.2020 року.

Фахівець Управління Держпраці акцентував на необхідності розробки декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці, зокрема, виконання робіт на висоті понад 1,3 метра.

Посадовець зупинився на результатах роботи мобільних груп зі здійснення превентивних заходів з надання практичної допомоги щодо безпечного функціонування обладнання киснепостачання у лікувальних установах регіону.

Також учасникам форуму детально висвітлено питання розслідування захворювань медичних працівників гострою респіраторною хворобою СOVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.