gov.ua Державні сайти України
Пошук

Безпека праці під час експлуатації котелень у навчальних і дошкільних закладах Черкащини

09 вересня 2019

З метою недопущення виробничого травматизму у навчальних закладах та за сприяння відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації фахівці Управління Держпраці у Черкаській області провели семінар-навчання для більш ніж 120 відповідальних працівників за справний стан і безпечну експлуатацію котелень закладів освіти Черкаського району. До участі у заході запрошено представника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області Сергія Ястреба. Тема заходу: «Попередження виробничого травматизму та дотримання вимог безпеки під час експлуатації котелень у навчальних і дошкільних закладах в опалювальний період».

«У закладах соціально-культурної сфери і торгівлі України протягом І півріччя 2019 року сталося 460 нещасних випадків, у тому числі 31 – зі смертельним наслідком. У Черкаській області, як і в Україні, соціально-культурна сфера є найбільш травмонебезпечною галуззю. Серед районів області найбільшу кількість постраждалих працівників зареєстровано у м. Черкаси та Черкаському районі ‑ 17 працівників, з яких 1 ‑ смертельно. Основними причинами травмування працівників незмінно залишаються організаційні, які складають більше 80% від загальної кількості. Саме тому проведення фахівцями Управління інформаційно-роз’яснювальних заходів дозволяє попередити настання нещасних випадків, зберегти життя і здоров’я працівників», – наголосила у доповіді головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС (агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері) Управління Держпраці у Черкаській області Ірина Щербата.

Головний державний інспектор поінформувала присутніх про нормативно-правові документи, які визначають вимоги щодо безпечної експлуатації котелень, акцентувала увагу на заходах щодо запобігання настання виробничого травматизму у навчальних закладах.

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Черкаській області Олексій Протасов детально зупинився на вимогах щодо безпечної експлуатації газопроводів, газового обладнання, димових і вентиляційних каналів приміщень котелень, на вимогах до приміщень, оснащених сигналізаторами контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю до вибухових концентрацій газу згідно з вимогами НПАОП 0.00-1.76-15 Правила безпеки систем газопостачання.

Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Черкаській області Андрій Сінько висвітлив вимоги безпеки під час експлуатації обладнання що працює під тиском, детально зупинився на питаннях професійного добору та кваліфікації операторів котелень, машиністів-кочегарів, проведення технічних оглядів та експертних обстежень котлів, наявності експлуатаційної документації, організації технічного обслуговування обладнання, наявності документів дозвільного характеру тощо.

Увагу присутніх акцентовано на питаннях проведення навчання та перевірки знань операторів котелень, обов’язків відповідальних за безпечну експлуатацію котелень, організацію проведення інструктажів з охорони праці та допуску працівників до роботи.

Наприкінці превентивного заходу фахівці Управління Держпраці у Черкаській області надали учасникам консультації в межах повноважень.

За підсумками проведення семінару-навчання відзначено, що працівники сфери освіти, відповідальні особи з охорони праці навчальних закладів зацікавлені в отриманні актуальної інформації з метою належної організації робочих місць, забезпеченні безпечних і здорових умов праці, експлуатації машин, механізмів і обладнання підвищеної небезпеки, дотримання законодавства про працю тощо.

Інформація до відома

Відповідно до рішення колегії Держпраці, колегії Управління Держпраці у Черкаській області та у співпраці з Департаментом освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, фахівці Управління з 28 серпня 2019 року здійснюють превентивну роботу щодо попередження настання нещасних випадків під час експлуатації й обслуговування котелень і котлів у закладах освіти.

Питання підготовки автономних котелень закладів освіти до роботи в зимовий період порушено 28 серпня 2019 року на щорічній обласній серпневій конференції педагогічних працівників освіти. Керівники органів управління освітою, закладів дошкільної освіти, професійних навчальних закладів, директори шкіл-інтернатів розглянули актуальні питання готовності котелень до опалювального сезону та безпеки праці під час експлуатації котелень, узгодили план проведення превентивних заходів з відповідальними працівниками за справний стан і безпечну експлуатацію котелень закладів освіти у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах області.

Станом на 6 вересня фахівці Управління провели інформаційно-роз’яснювальну роботу у Золотоніському, Чигиринському, Черкаському, Чорнобаївському районі та містах Золотоноша і Черкаси. Зокрема, про вимоги щодо безпечної експлуатації котелень 28-29 серпня 2019 року дізналися працівники Черкаських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №№ 7, 12, 22, 24, 29. Головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку та  відділу нагляду в АПК та СКС (агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері) Управління продовжують систематично проводити семінари, наради, круглі столи у навчальних закладах області, надавати консультації операторам котелень і відповідальним особам. Так, заплановано проведення семінарів-навчань 11 вересня на базі Драбівської райдержадміністрації, 17 вересня – на базі Золотоніської РДА.