gov.ua Державні сайти України
Пошук

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА

07 вересня 2021

Відповідно до Закону України “Про безоплатну правову допомогу” безоплатна правова допомога – правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

1. Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Держпраці як суб’єкт надання безоплатної первинної правової допомоги надає відповідно до компетенції, визначеної Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, правові послуги (надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складання документів правового характеру; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації тощо).

Звернення про надання правових послуг надсилаються на поштову адресу: Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14  або на електронну адресу: zvern@dsp.gov.ua

Вимоги до звернень про надання правових послуг розміщено на сайті Держпраці за посиланням. 

Форма (завантажити)

2. Відповідно до статті 13 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Суб’єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Інформація щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги розміщена за посиланням https://www.legalaid.gov.ua.

Безоплатна правова допомога