gov.ua Державні сайти України
Пошук

Онлайн-прийом громадян: роз’яснено врахування оплати часу відпустки працівників до мінімальної зарплатні

01 березня 2017

5Зі змінами до законодавства від 1 січня 2017 року та підняттям мінімальної зарплатні у працівників підприємств, зокрема бухгалтерів, виникають запитання, які стосуються доплат до мінімальної зарплатні, індексації, надбавок тощо. Так, онлайн-прийом громадян Дніпропетровської області відвідала Людмила Комкова – бухгалтер однієї з мереж магазинів області.  Людмилу цікавить, чи буде враховуватись середній заробіток за час відпустки до мінімальної зарплатні?

Людмила Штронда, головний спеціаліст відділу оплати праці Держпраці роз’яснила, що заробітна плата за відпустку працівникам розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100. А саме: обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками-почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо.Оплата часу перебування працівника у відпустці може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, а може бути і меншою, розраховується виходячи із середньої заробітної плати та не може бути включена до розміру мінімальної заробітної плати.

dniprogaz-onlainПроконсультуватися з фахівцями Держпраці на онлайн-прийомі виявила бажання Інна Мазан – провідний інженер служби охорони праці та цивільного захисту ПАТ «Дніпрогаз».

ЇЇ цікавили особливості застосування нормативних актів щодо безпечної та надійної експлуатації  виробничих будівель і споруд.

1Володимир Литвинов, начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Держпраці, роз’яснив питання з точки зору компетенції Держпраці. За деякими уточненнями фахівець рекомендував звернутися до Держархбудінспекції, на яку покладено державний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм тощо.  Також він зазначив, що відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» img_0179роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. На підприємстві має бути налагоджена система управління охороною праці та належно утримуватися будівлі і споруди, виробниче обладнання та устаткування, здійснюватися моніторинг їх технічного стану.

Онлайн-прийом відвідало 4 мешканця Дніпропетровської області. Наступний онлайн-прийом відбудеться з громадянами Донецької області 15 березня 2017 р.