На Полтавщині для представників 12 територіальних громад проведено навчання на тему: «Протидія торгівлі людьми та надання соціальних послуг в територіальних громадах»
04 вересня 2024Торгівля людьми – страшний злочин, від якого щороку потерпають тисячі громадян. Повномасштабне вторгнення російських окупантів зробило українців ще більш уразливими до цього явища: виїзд за кордон, вимушене внутрішнє переселення, втрата житла та робочих місць.
Чоловіки й жінки, люди різного віку і з різним рівнем освіти, мешканці сіл і міст – єдиного портрета постраждалого від торгівлі людьми немає. Ним може стати будь-хто як в Україні, так і за кордоном. Фахівцями Полтавського обласного центру соціальних служб продовжується робота з представниками територіальних громад за пріоритетними напрямами надання соціальних послуг в частині підвищення професійної компетенції надавачів соцпослуг та підтримки постраждалих осіб.
Відтак, днями на базі Навчально-тренінговоий центру (НТЦ) соцроботи для представників 12 територіальних громад проведено навчання на тему: «Протидія торгівлі людьми та надання соціальних послуг в територіальних громадах». До участі запрошені представників суб’єктів взаємодії, а саме фахівці Управління міграційної поліції ГУНП в Полтавській області/Поліція Полтавської області, Північно-Східне міжрегіональне управління Держпраці, CO «Light of Hope»/БО «Світло надії».
Участь у заході взяли 17 представників громад області, які працюють з населення у якості фахівців соціальної роботи, психологів, спеціалістів органів соціального захисту, керівників надавачів соціальних послуг. В межах заходу висвітлені питання щодо порядку взаємодії, повноваження суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми.
Також, відповідно до програми опрацьовані основні поняття, індикатори та причини, ознаки та форми торгівлі людьми; процедура встановлення статусу особам, які постраждали від торгівлі людьми; Надання соціальних послуг постраждалим особам від торгівлі людьми. Довідково: Навчально-тренінговий центру соцроботи Полтавського обласного центру соціальних служб створеного за сприяння UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки ЄС, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» та Уряду Швеції.