gov.ua Державні сайти України
Пошук

На семінарі у рамках Всеукраїнського тижня права фахівець Держпраці зупинився на проблемних питаннях виробничого травматизму

09 грудня 2016

%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%96%d0%be%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%bcУ Національному університеті біоресурсів і природокористування України в рамках Всеукраїнського тижня права відбувся науково-виробничий семінар з питань охорони праці «Навчання та тренінги як заходи для запобігання професійним ризикам». Лекторами і модераторами семінару були викладачі охорони праці та інженерії НУБіП України. А також у заході взяв участь Микола Радіонов  – начальник відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці.

Зокрема, він озвучив статистику смертельно травмованих працівників на виробництві на 100 тисяч працюючих, зазначивши, що наша країна за цим показником посідає 75-те місце серед 138-ми країн світу. А коефіцієнт смертельного травматизму становить 2,8 загиблих, тобто ситуація краща ніж у більшості провідних країн світу. На сьогодні в країнах ЄС на один смертельний випадок на виробництві припадає від 800 до 1300 випадків легкого травмування.

За словами Миколи Радіонова, з моменту набуття Україною незалежності спостерігалася стала тенденція до зменшення рівня виробничого травматизму. Проте цього року станом на 1 листопада зареєстровано 345 загиблих працівників, що на 11 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це в першу чергу є наслідком суттєвого обмеження наглядової діяльності Держпраці у 2014 році та І півріччі 2015 року.

%d1%81%d0%bb%d1%83%d1%85%d0%b0%d1%87%d1%96-1Незважаючи на тимчасові обмеження у здійсненні державного нагляду, не були втрачені ділові та виробничі стосунки з наглядовими органами. Чого не можна було сказати про дрібні фірми, коли роботодавці нехтували встановленими вимогами нормативних актів з охорони праці, до речі, не тільки у період дії мораторію.

Також Микола Радіонов розповів про  кращі підприємства, на яких роками відшліфовувалася система управління охороною праці та впроваджувалися найсучасніші методики ризикоорієнтовного підходу, які виявилися більш стійкими до негативного впливу мораторію на рівень виробничого травматизму.

Учасники семінару виконували практичні завдання з охорони праці: розбирали приклади виробничих і невиробничих нещасних випадків та аналізували їх обставини, адже правильна класифікація та облік нещасних випадків дають змогу об’єктивно оцінити рівень безпеки праці на виробництві.

Зважаючи на те, що цього року Всесвітній День охорони праці пройшов під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик», на семінарі аналізували методи виявлення передстресового стану працівників.