Кіровоградська область: чотирьох військовослужбовців-строковиків поновили на роботі та виплатили їм 209, 5 тис. заборгованої зарплати
24 листопада 2016Підсумки перевірок п’ятнадцяти підприємств та стан ліквідації виявлених порушень проаналізували на нараді під головуванням начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергія Подорожного. Начальник та фахівці Управління разом із запрошеними керівниками підприємств зупинилися на виявлених порушеннях щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, зміні істотних умов праці, атестації робочих місць, ведення трудових книжок тощо. Зокрема, обговорили й ситуацію, що склалася на ПАТ «Ельворті» (м.Кропивницький) за результатами позапланової перевірки за зверненням одного з працівників щодо гарантій на час призову на строкову військову службу.
Під час перевірки виявили, що чотирьох працівників звільнили з роботи з порушенням вимог ст.119 Кодексу законів про працю України. Працівників не мали звільняти під час призову на строкову військову службу, а навпаки – мали зберегти за ними місце роботи, посаду та середній заробіток.
Під час самої перевірки порушення усунули – працівників поновили на посадах та увільнили від виконання робочих обов’язків у зв’язку із призовом на строкову службу із збереженням місця роботи, посади та середнього заробітку.
Завдяки роботі головного державного інспектора Управління працівникам підприємства нарахували та виплатили середню заробітну плату за весь період після незаконного звільнення в загальній сумі 209506 грн.
За результатами перевірки голові правління – генеральному директору ПАТ «Ельворті» Сергію Калапі вручили обов’язковий до виконання припис про недопущення в подальшому порушень законодавства про працю.
Звертаємо увагу!
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, в яких вони працювали на час призову.
Таким чином, за працівником, признаним на строкову військову службу, зберігається місце роботи, посада та середній заробіток.
Документом, який підтверджує призов працівника на строкову військову службу, є повістка щодо призову.