gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині опрацьовано організацію та проведення евакуаційних та рятувальних робіт з висотних споруд та при виконанні робіт на висоті

11 квітня 2024

Посадовими особами управління інспекційної діяльності у Харківській області проведено тренінг з імітацією реальних дій на робочих місцях на тренувальному майданчику.

Під час тренінгу відпрацьовувались методи безпечного виконання робіт на висоті із застосуванням верхолазного спорядження і страхувальних засобів під час евакуації потерпілих.

Організація та виконання робіт на висоті, у тому числі верхолазних робіт регламентується «Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті», які встановлюють вимоги безпеки і охорони праці під час здійснення будівництва, монтажу (демонтажу) конструкцій і обладнання, ремонту, реконструкції, експлуатації об`єктів з метою забезпечення безпеки працівників.

Під час організації робіт на висоті потрібно ураховувати, що основними небезпечними виробничими факторами під час виконання цих робіт є падіння працівника або падіння предметів.

З метою створення безпечних умов праці під час виконання робіт на висоті необхідно:

забезпечити працівників необхідними засобами захисту;
застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої;
забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них;
ураховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи на висоті.

На підприємствах перед виконанням робіт підготовка робочих місць здійснюється працівниками, які мають право на виконання робіт на висоті. Працівники, які організовують та готують робочі місця, здійснюють перевірку:

справності засобів захисту, що використовуються у роботі;

наявності та стану засобів індивідуального та колективного захисту;
виконання інших заходів безпеки, що визначаються конкретними умовами роботи.

Основними засобами захисту від падіння з висоти є:

пояси запобіжні, каски, страхувальні канати, запобіжні верхолазні пристрої,

уловлювачі з вертикальним канатом, огородження, захисні сітки, знаки безпеки тощо, верхолазне спорядження, яке використовується разом із вищезазначеними засобами захисту.

Роботи на висоті на конструкціях (елементах конструкцій) споруд, будівель, тощо з використанням верхолазного спорядження проводяться за нарядами.

Для створення безпечних умов праці на висоті необхідно:

забезпечити застосування верхолазного спорядження, що відповідає вимогам безпеки й характеру виконуваних робіт;

забезпечити раціональне використання методів і технологій виконання робіт на висоті.

Працівники, що виконують роботи на висоті, повинні знати специфіку та особливості виконання таких робіт, порядок правильного використання верхолазного спорядження та страхувальнихзасобів.

При виконанні робіт на висоті робочі місця обладнуються двома канатами: опорним – для виконання робіт й пересування по вертикальних площинах й страхувальним – для забезпечення безпеки працівників.

Працівник, що виконує роботи на висоті, повинен мати свій, закріплений до окремої опори, страхувальний канат.