gov.ua Державні сайти України
Пошук

Завершений другий місяць інспекційної кампанії

02 вересня 2021

Завершилися два місяці інспекційної кампанії з питань виявлення неоформлених трудових відносин, до якої залучені Державна служба України з питань праці, Державна податкова служба України, Національна поліція України, Державна служба України з безпеки на транспорті, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Державна міграційна служба та органи місцевого самоврядування.

Упродовж двох місяців інспекційної кампанії розпочато 2463 інспекційні відвідування. В ході 1796 відвідувань виявлено 8505 працівників, допущених до роботи без укладення трудових договорів, що свідчить про ретельну підготовку інспекційних заходів за результатами ризикоорієнтованого підходу. Найчастіше незадекларовані працівники використовувалися у сферах тимчасового розміщування і організації харчування (1513 незадекларованих працівників у 335 роботодавців), сільського господарства (1401 незадекларований працівник у 70 роботодавців), торгівлі (1199 незадекларованих працівників у 466 роботодавців).

Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Київській (655), Одеській (634) та Запорізькій (561) областях.

Виявлено факти використання 63 фізичними особами без державної реєстрації суб’єкта господарювання найманої праці 808 працівників. 1322 фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, використовували працю 5045 незадекларованих працівників.

Інспекторами праці Головного управління Держпраці у Київській області проведено інспекційне відвідування у фізичної особи-підприємця, який орендує приміщення хлібопекарні з цехами виробництва у місті Біла Церква Київської області. Під час заходу державного контролю виявлено 74 працівники, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Заклади харчування, особливо ті, що користуються попитом, потребують залучення великої кількості працівників. Тому дивним видається той факт, коли в залі кафе чи бару працює кілька офіціантів, на кухні виконують трудові функції теж багато людей, а власник декларує трудові відносини лише з двома-трьома працівниками.

Саме на це і звернули увагу фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області та провели інспекційне відвідування у піцерії та їдальні, котрі належать одному з тячівських суб’єктів малого підприємництва. Сумніви представників контролюючого органу виявилися небезпідставними. Під час проведення інспектування з’ясувалося, що підприємець залучив до виконання трудових функцій барменів, офіціантів і кухонних працівників 18 осіб, з якими не уклав трудові договори.

Інспекторами праці Головного управління Держпраці у Харківській області проведено захід державного контролю з питань оформлення трудових відносин підприємства, яке займається виробництвом взуття.

Станом на день заходу державного контролю за даними Пенсійного Фонду України у цього роботодавця працювала одна особа.

Під час інспекційного відвідування опитано понад 20 осіб, які працюють у зазначеного суб’єкта господарювання, та встановлено, що 19 працівників  були допущены до роботи без укладення трудового договору.

Наразі вирішуються питання щодо притягнення цих роботодавців до адміністративної та фінансової відповідальності. Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору, становить 60 тисяч гривень, а у разі повторного вчинення такого порушення – 180 тисяч гривень.

В ході проведених заходів укладено трудові договори із 4026 працівниками.

Динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується ДПС та Держпраці.

Шановні роботодавці! Не чекайте на візит інспектора праці! Укладайте трудові договори із працівниками та розвивайте свій бізнес!

Дізнайтеся більше про незадекларовану працю за посиланням