gov.ua Державні сайти України
Пошук

Дніпропетровщина: у м. Павлоград з неповнолітніми проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо оформлення трудових відносин

19 серпня 2021

Фахівці відділу з питань додержання законодавства про працюу Павлоградському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили неповнолітнім про те, що трудовий договір з неповнолітньою особою обов’язково укладається в письмовійформіОсоба, яка не досягла 16 років і не має паспорта, повинна надати роботодавцю свідоцтво про народження.

Неповнолітнім при прийомі на роботу, відповідно до вимогстатті 26 КЗпП України, випробувальний термін не встановлюється. Також повинен вестись відповідний облік неповнолітніх працівників, в якому вказується дата їхнародження.

Вимогами статті 51 КЗпП України для неповнолітніх працівників встановлена скорочена тривалість робочого часу: особам від 16 до 18 років — до 36 годин на тиждень (включно); особам від 15 до 16 років — до 24 годин на тиждень (включно); учні віком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул, можуть працювати не більше 24 годин на тиждень.

При укладанні трудового договору пртрібно звернути увагу, що роботи для неповнолітніх не повинні бути пов’язані з небезпечними і шкідливими умовами праці, заборонені важкі і підземні роботи.

Заробітна плата працівникам молодше 18 років, відповідно до статті 194 КЗпП України, при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи, відрядні оплачуються за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників. Для неповнолітніх працівників, котрі не досягли вісімнадцятирічного віку, тривалість щорічної основної відпустки становить 31 календарний день.

Щорічна основна відпустка повної тривалості надається неповнолітньому працівникові за його бажанням у зручний для нього час. Згідно зі статтею 195 КЗпП України та статтею 10 Закону «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504 неповнолітньому працівникові може надаватися щорічнавідпустка повної тривалості в перший рік його роботи на підприємстві, навіть якщо він ще не відпрацював шість безперервних місяців на цьому підприємстві. Для цьогонеповнолітньому працівникові потрібно лише подати заяву.

Статті 43 та 52 Конституції України передбачають, що використання праці неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров’я роботах забороняється, а експлуатація дитини переслідується Законом.

Крім того, під час акції неповнолітнім були вручені буклети та листівки з відповідним переліком наслідків незадекларованої праці та надані консультації щодо переваг працевлаштування відповідно до Кодексу законів про працю України.