gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Сумщині в ході планової перевірки виявлено агропідприємство, що грубо порушує вимоги з охорони праці

07 червня 2021

Посадовими особами Управління Держпраці у Сумській області у травні здійснено планову перевірку однієї з агрофірм Сумщини. В ході планового заходу контролю перевірено дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі експертизи умов праці, гігієни праці, атестації робочих місць та промислової безпеки, з питань трудового законодавства. А також, значну увагу приділено дотриманню вимог безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Усвідомлюючи важливість та актуальність питання охорони праці на підприємстві, Держпраці постійно проводить широку інформаційну роботу щодо найбільш ефективних методів дотримання законодавства з охорони праці.

Враховуючи, що така робота проводиться не перший рік більшість підприємств намагаються тримати питання безпеки на роботі під своїм контролем. Проте трапляються випадки абсолютного свідомого нехтування законними вимогами з охорони праці.

Так, під час перевірки зазначеної агрофірми посадові особи Управління Держпраці виявили значну кількість порушень, які несуть загрозу життю та здоров’ю працівників. За результатами проведеного заходу контролю встановлено 100 порушень з питань охорони праці, 10 порушень з питань трудового законодавства.

Серед основних порушень з питань охорони праці виявлено:

– працівники агрофірми не проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці;

– здійснюється експлуатація обладнання підвищеної небезпеки без одержання дозволу територіального органу Держпраці на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: устаткування напругою понад 1000 В; обладнання та захисні системи, призначені для використання в потенційно вибухонебезпечних середовищах; обладнання, що працює під тиском (балони з киснем, з пропаном, компресори, повітрозбірники, котли) тощо;

– на підприємстві не призначені відповідальні особи за виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки;

– експлуатація та обслуговування вищезазначеного обладнання здійснюється власними силами;

– виконуються роботи з підвищеною небезпекою під час заправки автотранспорту та техніки на складі ПММ, а саме: роботи у вибухопожежонебезпечних  та /або пожежонебезпечних зонах, без отримання  дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки.

– роботодавцем допускається перевищення гранично допустимих норм підіймання і переміщення вантажів для жінок тощо.

Окремої уваги заслуговують питання з трудового законодавства, наприклад працівники на підприємстві працюють понаднормово, робота в надурочний час не оплачується, невчасно виплачується заробітна плата, тривалість щотижневого безперервного відпочинку менша 42 годин тощо.

Управління Держпраці вже готує позов до суду про примусову заборону виконання робіт та експлуатації об’єктів підвищеної небезпеки підприємства до моменту усунення всіх порушень.