Хмельниччина: працівникам будівельної галузі – про вимоги безпеки під час виконання будівельно-монтажних робіт
06 травня 2021Посадовими особами Управління Держпраці у Хмельницькій області проведено семінар для працівників будівельної галузі на тему «Додержання вимог безпеки під час виконання будівельно-монтажних робіт та робіт на висоті». Участь у семінарі також взяв страховий експерт з охорони праці Славутського ВВ ДФССУ в Хмельницькій області Максим Халанчук, працівники ПП «Славута-Юнікс» та ПП «Славутський бетонно-рощинний завод».
В ході семінару приділено увагу новоприйнятим нормативно-правовим актам з охорони праці. Зокрема, роз’яснено правила, що стосуються виконання будівельно-монтажних робіт, мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, виконання робіт на висоті, експлуатації вантажопідіймальної техніки та обладнання, що працює під тиском, які безпосередньо стосуються суб’єкта господарювання.
Зазначено, що обладнання, що надається працівникам та використовується ними за призначенням, має бути технічно справним. А роботодавцю необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення виконання робіт обладнанням відповідно до вимог безпеки, зазначених у нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці та в експлуатаційних документах на конкретне обладнання, виробник якого надає разом з обладнанням.
Наголошено на обов’язковому забезпеченні працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також проходження працівниками підприємства медичних оглядів та недопущення виконання робіт підвищеної небезпеки працівниками, які не пройшли інструктажів і не мають посвідчень, перебувають в алкогольному чи наркотичному сп’янінні.
Проаналізовано стан виробничого травматизму в будівельній галузі та звернуто увагу на основні профілактичні заходи з метою попередження виробничого травматизму та аварійних ситуацій.
За результатами семінару прийнято правникам підприємств рекомендовано:
– здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах, будівельних майданчиках;
– контролювати проведення щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки для посадових осіб та працівників;
– забезпечити відповідно до норм видачу спецодягу, ЗІЗ, мийних та знешкоджуючих засобів для працівників;
– контролювати проведення періодичних медичних оглядів працівників;
– забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо;
– застосовувати технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані необхідною технічною документацією;
– забезпечити завчасне проведення технічних оглядів та експертних обстежень машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
– забезпечити необхідну освітленість на робочих місцях та безпечні проходи до них;
– враховувати метеорологічні умови, а також стан здоров`я працівників, які виконують роботи на висоті.