gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина: працівникам АЗС надаються технічні консультації щодо безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки

22 березня 2021

Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області продовжується проведення заходів з метою боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним в регіоні. Зокрема, головними державними інспекторами відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки надано технічні консультації працівникам автозаправних станцій, які виконують роботи з підвищеною небезпекою та експлуатують обладнання підвищеної небезпеки.

Працівникам автозаправних станцій в ході наданих консультацій наголошено на обов’язковому отриманні дозволів та декларацій на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Роз’яснено Порядок видачі дозволів, а також внесенні зміни до нього та інші нормативно-правові акти з охорони праці. Крім того, наголошено, що суб’єкту господарювання, у власності (користуванні), якого є потенційно небезпечний об’єкт, необхідно організувати проведення його ідентифікації.

Звернуто увагу працівників на обов’язкове дотримання вимог безпеки при експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки, а також під час приймання, зберігання палива та заправлення ним автотранспортних засобів.

Проаналізовано стан виробничого травматизму та запропоновано перелік заходів задля попередження виробничого травматизму на автозаправних станціях.

У висновку акцентовано увагу на тому, що якщо роботодавець на автозаправному пункті експлуатує обладнання та захисні системи, призначені для експлуатації (застосування) в потенційно вибухонебезпечному середовищі, то йому необхідно обов’язково одержати відповідну дозвільну документацію.

За результатами проведеної технічної консультації працівникам автозаправної станції рекомендовано:

1. Привести у відповідність нормативним актам з питань охорони праці документи, що стосуються безпечної експлуатації потенційно небезпечних об’єктів та документи, що стосуються безпечного виконання робіт, а саме: у суб’єкта господарювання в наявності повинні бути:

документи дозвільного характеру, необхідність яких передбачена законодавством;

своєчасне проведення технічних оглядів/або експертних обстежень машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

– наявність навченого персоналу, а саме: навчання і перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників необхідно проводити відповідно до вимог «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці».

–  оформлення трудових відносин з найманими працівниками;

–  проведення ідентифікації та декларування об’єктів підвищеної небезпеки;

наявність засобів колективного та індивідуального захисту та його застосування відповідно до вимог Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту. Засоби індивідуального захисту повинні відповідати вимогам «Технічного регламенту засобів індивідуального захисту».

наявність призначених працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

–  наявність положень, інструкцій та інших нормативних актів з охорони праці, що діють у межах підприємства та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на робочих місцях;

–   організація і проведення медичних оглядів працівників певних категорій під час приймання на роботу (попередній медичний огляд) та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди) відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій.

2. Проводити постійний контроль зі сторони адміністрації за дотриманням працівниками, котрі експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки і виконують роботи з підвищеною небезпекою та інженерно-технічними працівниками, які здійснюють нагляд за безпечною експлуатацією об’єктів підвищеної небезпеки і виконанням робіт з підвищеною небезпекою вимог регламентів на виконання робіт, та інших нормативних документів з питань охорони праці.

3. Рекомендувати працівникам дбати про особисту безпеку та дотримуватись вимог нормативних актів з питань охорони праці щодо безпечної і безаварійної експлуатації машин, механізмів, обладнання, яке використовується на потенційно небезпечному об’єкті.