Нещасний випадок по закінченні роботи
07 грудня 2020Обставини, за яких стався нещасний випадок
Безпосередньо випадок стався на 1-й секції 22-го поверху в дворівневій квартирі, у осях «Б 1 »/«6 1 -7 1 » (відмітка +63.300) на об’єкті будівництва громадсько-житлового комплексу у Дарницькому районі м. Києва.
28.02.2019 о 08 год. 30 хв. виконавці робіт видали завдання працівникам, а саме: бригадиру покрівельників та покрівельникам будівельним, на виконання покрівельних робіт на 2-й секції, а маляру на виконання покрівельних робіт на 1-й секції, на терасах, які знаходяться в квартирах на 22-му поверсі.
З пояснень виконавця робіт, близько 16 год. 00 хв. маляр звернувся до нього та попросив для виконання робіт на терасах 1-ї секції, надати більше працівників, а саме: допомогти вкрити покрівлю тераси плівкою. Після чого керівник робіт зв’язався з бригадиром покрівельників і дав завдання допомогти маляру виконати цю роботу на терасах 1-ї секції.
Покрівельник №2 о 16 год. 30 хв. отримав завдання від керівника робіт., разом зі покрівельником №1 (надалі потерпілим) допомогти маляру накрити плівкою терасу на 1-й секції.
Отримавши завдання, вони приступили до виконання робіт. Близько 17 год. 30 хв. по закінченню роботи, направилися в сторону східців для того, щоб спуститись до побутового приміщення. Потерпілий йшов попереду, а покрівельник №2 трішки затримався, щоб зібрати свої речі.
Покрівельник №2 проходячи по 22-му поверсі, почув гуркіт. Він спочатку не зрозумів що сталося, але через декілька секунд, підійшов до захисної огорожі технологічного отвору, перехилившись через огорожу, побачив потерпілого, який лежав без свідомості поверхом нижче (дворівневої квартири). Не маючи змоги підійти до потерпілого через те, що квартира на 21-му поверсі була зачинена, покрівельник №2 повідомив маляра про нещасний випадок.
З пояснень маляра, покрівельник №2 та потерпілий пішли після закінчення робіт із робочого місця. Через декілька хвилин покрівельник №2 повернувся і повідомив, що потерпілий впав з висоти. Після чого, маляр зателефонував виконавцю робіт і розповів по нещасний випадок.
О 17 год. 28 хв. до начальника дільниці зателефонував виконавець робіт та повідомив, що на 1-й секції в дворівневій квартирі з 22-го на 21-й поверх впала людина. Взявши ключі від квартири, начальника дільниці на ліфті піднявся на 21-й поверх. Відкривши квартиру, він побачив потерпілого, який лежав на підлозі з розбитою головою, поряд лежала захисна каска. Потерпілий хотів підвестись та продовжити працювати, але начальник дільниці побачивши, що з голови потерпілого почалась кровотеча, переконав його не рухатись до приїзду швидкої медичної допомоги, яку вже викликали.
Після чого в квартиру ввійшли бригадир покрівельників та покрівельник №2, які зашилися біля потерпілого, а начальник дільниці спустився донизу зустріти швидку медичну допомогу.
О 17 год. 40 хв. приїхала швидка медична допомога. Лікарі надали першу домедичну допомогу потерпілого та забрали його до Київської міської клінічної лікарні №17, де він і помер.
Потерпілий не встиг пояснити до госпіталізації, з якою метою він там знаходився (робив). І, ймовірно, про це його одразу ніхто із працівників не запитав. Зі слів родичів потерпілого, після невідкладних реанімаційних заходів ще не прийшов до свідомості, а після того як прийшов до свідомості, не пам’ятав подій, що стались 28.02.2019.
Причини нещасного випадку: основна – порушення технологічного процесу – пересування потерпілого не за встановленим технологічною картою маршрутом, що призвело до його падіння з висоти.
Порушено: пункт 2.15 технологічної карти на влаштування покрівлі ТК-6;
пункти 1.6, 1.8, 1.9 Інструкції № 41 з охорони праці для покрівельника, затвердженої наказом від 07.06.2018.
Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гостримпрофесійним захворюванням (отруєнням), аваріям:
Забезпечити контроль за виконанням працівниками обов’язків з охорони праці, додержанням технологічного процесу щодо організації безпечного проходу на (з) робочі (их) місця (ь).
Інженерно – технічним працівникам забезпечити контроль за дотриманням трудової та виробничої дисципліни. Працівників, які порушують трудову та виробничу дисципліну відстороняти від виконання робіт.
Провести позачергове навчання і перевірку знань покрівельникам будівельним за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.
Провести позаплановий інструктаж з охорони праці працівникам у зв’язку з нещасним випадком.