gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок внаслідок падіння паркану із залізобетонних плит

07 грудня 2020

Обставини, за яких стався нещасний випадок

Відповідно до цивільно-правового договору між підприємством та фізичною особою (працівник №1), останній зобов’язувався виготовити дерев’яну та металеву опалубки ФМ-1 та ФМ-2 із збиранням і розбиранням. Для виконання робіт по договору працівник №1 перебирав дошки для виготовлення опалубки, які були складені біля паркану в східній частині території підприємства.

Близько 12 год. кранівник підприємства, після виконання робіт автомобільним краном, складав кран. Під час виконання робіт по складанню крана,  кранівник почув крик та побачив, що впав паркан із залізобетонних плит. Підбігши до паркану, побачив, що під ними лежить працівник №1. Кранівник автокраном підняв плиту під якою лежав працівник №1. Після чого разом із працівником №2 витягли працівника №1 з під панелі, а працівник №3 побіг і викликав швидку медичну допомогу, яка і госпіталізувала працівника №1.

В той самий день від отриманих травм працівник №1 помер в лікарні.

Для встановлення причин настання нещасного випадку комісією із спеціального розслідування було замовлено експертизу в підприємства №2 на відповідність монтажу даного паркану державним будівельним нормам.

Відповідно до висновку експерта причиною повалення (перекидання) залізобетонних панелей огородження на ділянці паркану є втрата стійкості фундаментів панелей огородження та самих панелей огородження із-за конструктивних недоліків їх встановлення (монтажу), а також із-за непридатного до нормальної експлуатації технічного стану окремих панелей, що мали попередні надломи у частинах опор.

Оскільки паркан із залізобетонних плит розташований на межі двох підприємств, комісії не вдалося встановити замовника робіт по будівництву паркану. Підприємство №1 даний паркан не будувала.

Причини нещасного випадку: основна – технічна: Незадовільний технічний стан, у тому числі виробничих об’єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території.

Супутня причина: неякісне виконання будівельних робіт.

Порушено:  Поліцією України встановлюються особи, дії чи бездіяльність яких призвела до настання нещасного випадку.

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

ознайомити працівників з обставинами та причинами нещасного випадку;

провести позаплановий інструктаж з охорони праці з працівниками підприємства;