Нещасний випадок під час проведення аварійно-відновлювальних робіт з укріплення підпірної стійки
07 грудня 2020Обставини, що призвели до настання нещасного випадку
Під час проведення аварійно-відновлювальних робіт з укріплення підпірної стійки у м. Львові, на території дитячого закладу потерпілий, який виконував роботи відповідно до цивільно-правової угоди, підчищав траншею. Монолітний бетон (старий фундамент, що був у землі) тріснув і одна з його частин посунулась і придавила потерпілого. Побачивши це, інші працівники намагались звільнити його і викликали швидку медичну допомогу, поліцію та ДСНС. Працівники ДСНС, які приїхали на об’єкт, звільнили потерпілого з траншеї, а бригада працівників швидкої почала надавати у невідкладну допомогу. Проте заходи вжиті лікарями швидкої медичної допомоги не дали позитивного результату і лікарі констатували смерть потерпілого.
Причини нещасного випадку: основна – організаційна: незастосування засобів колективного захисту – кріплень стінок траншеї під час виконання робіт по зачистці траншеї, супутня: невиконання посадових обов’язків.
Порушено: вимоги п 2.21 Посадової інструкції виконавця робіт («контролює додержання робітниками норм при перенесенні ваги, правил і норм охорони праці, виробничої і трудової дисципліни»), вимоги абзацу 4 цивільно-правового договору «виконавець виконує роботи на свій страх і ризик».
Заходи щодо запобігання нещасним випадкам:
- причетним до даного нещасного випадку посадовим особам пройти позачергове навчання і перевірку знань з питань охорони праці;
- провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці з працівниками;
- заборонити виконання робіт в траншеях, котлованах без кріплення стінок траншеї, котловану;
- забезпечити функціонування системи контролю виконавцями робіт за дотриманням працівниками вимог охорони праці під час виконання робіт в траншеях, котлованах;
- з обставинами і причинами цього нещасного випадку ознайомити працівників.