gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нещасний випадок, що стався на території замовника під час проведення будівельно-монтажних робіт

03 грудня 2020

Обставини, за яких стався (сталося/сталася) нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), аварія

У Черкаській області електрозварник ручного зварювання №1 у складі бригади з шести працівниківпідприємства «Б»: виконроба (керівника робіт), двох монтажників, електрозварника, водія за наказом підприємства був відряджений для виконання будівельномонтажних робіт на територію комплексу будівель і споруд бригади №1 іншого підприємства «Т».

Цільовий інструктаж з охорони праці щодо правил виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства «Т» не був проведений.

Біля в’їзду на виробничу територію (майданчик) відсутня схема внутрішньо-майданчикових доріг і проїздів із зазначенням їх розмірів, а також місць складування матеріалів і виробів, місць розвороту транспортних засобів, об’єктів пожежного водопостачання тощо.

Вступний інструктаж інженером з охорони праці підприємства «Т» з працівниками підприємства «Б», які прибули на підприємство «Т» для виконання будівельномонтажних робіт, не проведений.

Працівники підприємства «Б» з безпечними шляхами пересування по території комплексу будівель і споруд бригади №1 підприємства «Т» не ознайомлені.

19.03.2018р. о 08:00 год. виконроб членам бригади визначив завдання щодо проведення підсобних робіт з виготовлення заготовок із дерева та металічного профілю, необхідних для оздоблення парапету (бічних конструкцій даху), із застосуванням пилок ручних та електричного лобзика.

Зі слів виконроба, скарг на незадовільний стан здоров’я з боку членів бригади і особисто постраждалого не надходило. Ознак, що вказували б на перебування працівників, і зокрема постраждалого, у стані алкогольного сп’яніння (запах алкоголю, порушення мовлення, порушення координації рухів) не спостерігалося.

Контролю за застосуванням працівниками спеціального одягу та взуття виконробом здійсненоне було.

Відповідно до режиму роботи підприємства «Т», з12:00 до 13:00 год. бригада відпочивала та вживалаїжу. Після обідньої перерви о 13:00 год. члени бригади зібрались біля інструментального ящика (металевий вагончик).

З метою забезпечення працівників необхідним для продовження роботи матеріалом виконроб приблизно о 13:05 год. усною вказівкою направив двох монтажників на склад, а постраждалого принести акумулятор і зарядний пристрій, необхідні для підзарядки в процесі роботи електричного лобзика, з будівельного вагончика, розташованого поруч зі складом.

Постраждалий на декілька хвилин затримався біля виконроба, тому що розмовляв по мобільному телефону. Завершивши розмову, з метою якнайшвидше виконати вказівку виконроба, попрямував у бік будівельного вагончика (зі слів потерпілого – біг) по стежці, що проходила поруч з будинком, де знаходяться побутові приміщення електриків підприємства «Т».

Діставшись підйому біля дороги, постраждалий прийняв рішення піднятися не по сходинках, що були щільно вкриті снігом, а навпростець по ґрунтовому підйому, запорошеному снігом. Приблизно о 13:10год., під час підйому, постраждалий послизнувся і впав на коліна та руки, отримавши при цьому травму голови. Від удару та болю на декілька секунд втратив свідомість.

Один з монтажників, почувши крик, повернувся та побачив постраждалого, який лежав не рухаючись. Швидко підійшов до нього та, з метою привести йогодо тями, став обтирати обличчя снігом. Одночасно голосно покликав на допомогу виконроба.

Постраждалий прийшов до тями і на запитання виконроба про самопочуття відповів, що не може рухати руками і ногами.

Виконроб о 13:17 год. викликав бригаду швидкої медичної допомоги та повідомив про нещасний випадок голову правління, заступника голови правління з охорони праці та кадрів підприємства «Б».

О 13:32 год. прибула машина швидкої медичної допомоги і члени бригади, виконуючи вказівки медичних працівників, поклали потерпілого на ноші та занесли до салону машини швидкої медичної допомоги, яка доправила потерпілого в комунальний медичний заклад, де йому було надано медичну допомогу та госпіталізовано до нейрохірургічного відділення.

 

Причини настання нещасного випадку

Основна організаційна причина незадовільнефункціонування, недосконалість або відсутність управління охороною праці. Супутні організаційні причини: відсутність або неякісне проведення інструктажу, невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Супутня технічна причина незадовільнийтехнічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, території. Супутняпсихофізіологічна причина алкогольне, наркотичне, токсикологічне сп’яніння.

Супутні причини: алкогольне сп’яніння.

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам, гострим професійним захворюванням (отруєнням), аваріям:

– ознайомити працівників з обставинами та причинами нещасного випадку;

– провести позаплановий інструктаж з охорони праці з працівниками підприємства;

– заборонити перебування працівників у стані алкогольного сп’яніння на території підприємства;

– посилити контроль за дотриманнямпрацівниками виробничої та трудової дисципліни;

– зобов’язати працівників дотримуватися вимог безпеки під час експлуатації виробничого обладнання, демонтувати захисні пристрої, огородження, блокувати пристрої аварійного відключення;

– провести позачергове навчання та перевірку знань з питань охорони праці у працівників підприємства, які виконують роботи на бетонозмішувальних установках.