gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: у Ромнах пройшов семінар щодо дотримання правил безпеки виконання робіт на автозаправних станціях

11 листопада 2019

На Сумщині пройшов семінар щодо дотримання правил безпеки виконання робіт на автозаправних станціях. На заході головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Сумській області Олександр Слєпинін проінформував працівників ТОВ «ЕСКАНДА» щодо правил безпечної експлуатації та обслуговування устаткування автозаправних станцій, зокрема, обладнання, що працює під тиском.

Учасники наради розглянули питання охорони праці при проведенні робіт підвищеної небезпеки, до числа яких належать газонебезпечні роботи. Присутнім головний державний інспектор нагадав, що обов’язково перед початком роботи необхідно звертати увагу на інструменти, які застосовуватимуться. Вони повинні бути з кольорових металів, що унеможливлює іскроутворення. Загалом, технічний стан обладнання, за допомогою якого виконуються роботи, має бути задовільний, спецодяг – вогнетривкий. Такі правила безпеки підвищують рівень захисту працівників у разі настання аварійної ситуації.

Головний державний інспектор звернув увагу відповідальних посадових осіб підприємства, на необхідність оформлення нарядів-допусків для виконання газонебезпечних робіт, це також гарантує проведення додаткового інструктажу. Працівникам заправної станції слід пам’ятати, що заправку транспорту можна розпочинати, тільки тоді, коли в автомобілі відсутні люди і він стоїть із вимкнутим двигуном. Під час виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки немає місця безвідповідальності та зайвій самовпевненості, зауважив Олександр Слєпинін, – необхідно бути пильними і обережними, обов’язково дотримуватися вимог охорони праці.

На ряду з цим, суб’єктам господарювання для проведення газонебезпечних робіт необхідно отримати Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та/або Дозвіл на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Окрім цього з 01.07.2019 запроваджено ліцензування операцій виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, а також зберігання пального. Це обумовлено змінами до Закону України № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Тож наразі суб’єктам господарювання необхідно отримувати відповідну ліцензію в органах ДФС на зберігання пального. У свою чергу під зберіганням пального мається на увазі його зберігання(власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без фізичних властивостей речовини.