Буковина: про актуальні теми трудового законодавства у програмі «Після новин» на телеканалі «Чернівецький промінь»
05 листопада 2019Заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області Галина Кушнір стала гостею інформаційно-аналітичної програми «Після новин»» на телеканалі «Чернівецький промінь».
Одна із тем розмови у телевізійному форматі – урядові ініціативи щодо відміни трудових книжок у звичних форматах, а саме на паперових носіях.
У програмі представник територіального органу Державної служби України з питань праці та ведуча обговорили всі «за» і «проти» таких нововведень.
Галина Кушнір акцентувала на тому, що з розвитком технічних засобів, безумовно, має змінюватися й система документообігу.
Переведення документів в електронну форму – це значна економія коштів і часу.
Водночас посадовець підкреслила, що нововведенню має передувати серйозна підготовча робота, яка включатиме в себе такі складові, як зміна законодавчої бази, технічна підготовка.
«Слід підкреслити, що на сьогодні запис у трудовій книжці працівника засвідчує, у першу чергу, той факт, що людина працює у роботодавця офіційно», – зазначила Галина Кушнір.
У ході спілкування у студії загалом детально проаналізовано ситуацію із неофіційною зайнятістю в області та наголошено на ризиках неофіційного працевлаштування для працівників.
Заступник начальника Управління Держпраці підкреслила, що найбільша кількість незадекларованої праці використовується роботодавцями у сфері торгівлі та обслуговування населення, на будівництві, в агропромисловому секторі, на підприємствах з транспортних перевезень.
«Управління Держпраці у Чернівецькій області наголошує: працівники, котрі погоджуються на виконання робіт без офіційного працевлаштування, у разі виникнення трудових спорів, стають абсолютно безправними перед роботодавцями. Адже щодо них не діють жодні, передбаченні чинним законодавством про працю, державні соціальні гарантії», – констатувала у виступі під час телеефіру Галина Кушнір.