gov.ua Державні сайти України
Пошук

Хмельниччина в трійці областей з найменшими боргами по заробітній платі

15 жовтня 2019

Під головуванням т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Олександра Дехтярука відбулося спільне засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Участь у засіданні взяв начальник Управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков.

Учасники засідання розглянули питання підвищення рівня оплати праці, легалізації трудових відносин та обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-боржниках області.

Зокрема, станом на 1 вересня 2019 року за найменшою сумою боргу по заробітній платі Хмельницька область посіла 3 місце серед регіонів України. З початку 2019 року за результатами діяльності місцевих та обласної тимчасових комісій вдалось значно зменшити борги в області. Найбільше знизилися борги по таких підприємствах, як ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» (м. Кам’янець-Подільський, на 7,6 млн гривень), ПАТ «Полонський гірничий комбінат» (Полонський район, на 778 тис. гривень). Станом на 01 жовтня 2019 року в області залишається 16 підприємств-боржників із загальною сумою заборгованої заробітної плати 5,3 млн гривень. При цьому основну суму складають борги 12 підприємств-банкрутів (4,4 млн гривень).

Порушено питання рівня середньомісячної заробітної плати в області та її підвищення, адже із загальноукраїнськими показниками заробітна плата залишається низькою.

Окремо, проаналізовано роботу в області, що була спрямована на легалізацію тіньової зайнятості. Зазначено, що у січні-серпні 2019 року в області проведено 4024 заходи з питань легалізації трудових відносин, виявлено 747 суб’єктів господарювання без державної реєстрації та 1106 роботодавців, які використовували найману працю без укладання трудових договорів. Зареєстровано 1493 суб’єкти господарювання, укладено 4835 трудових договорів. Реалізація вжитих в області заходів дала змогу вивести з тіні 6328 осіб.

Також учасники засідання заслухали інформації та пояснення запрошених керівників районів, які мають незадовільні результати з виплатою боргів із заробітної плати.

Підсумовуючи засідання, т.в.о. заступника голови ОДА Олександр Дехтярук відзначив плідну роботу його учасників та висловив сподівання, що напрацьовані рішення вже невдовзі принесуть реальні результати та дозволять закрити проблемні питання боргів по заробітній платі. Також він наголосив на тому, що робота з легалізації зайнятості має бути активізована по всій області, адже лише так можна забезпечити гідний рівень оплати праці та соціальний захист працівників, а також наповнювати бюджети усіх рівнів.