gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: під час інформаційного рейду в ТРЦ «Екватор» про переваги легальної праці

01 жовтня 2019

Інформаційно-роз’яснювальний рейд здійснили фахівці Управління Держпраці у Рівненській області в ТРЦ «Екватор». Інспектори праці Наталя Миронюк, Оксана Кондрачук, Валентина Тріщук, Світлана Нагорна побували у 20 відділах торгового центру і поспілкувалися з працівниками та роботодавцями, які були на місцях.

За даними попереднього моніторингу, 10 найманих осіб назвали себе стажерами.  Причому знову ніхто з них  не знав, що беручи працівників як стажерів, роботодавець порушує їх трудові права.

Управління Держпраці наголошує, що такі випадки «стажування», виявлені під час інформрейдів, можуть слугувати для подальших заходів контролю. До роботодавця, в якого виявлено ймовірний факт порушення трудового законодавства, фахівці Управління прийдуть вже з інспекційним відвідуванням, після якого може бути винесена постанова про накладення штрафу.

 Управління Держпраці звертається до роботодавців, які працюють в ТРЦ Екватор».

Легалізуйте своїх працівників, оформіть належним чином трудові відносини з усіма найманими особами, які у вас працюють!

Ще раз пояснюємо, в яких випадках працівник може бути стажером:

  • Відповідно до ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» право проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час мають студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Строк стажування за договором не може перевищувати шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки.
  • Також громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування – професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві за договором між роботодавцем, державним центром зайнятості і майбутнім працівником, що має статус безробітного. Після закінчення стажування підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника.

У всіх інших випадках – роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу за трудовим договором в установленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.