На Закарпатті з водоканалізаційниками говорили про законодавчі зміни та наявні проблеми
30 вересня 2019В Управлінні Держпраці у Закарпатській області відбулася нарада на тему: «Вимоги з охорони праці та промислової безпеки у водоканалізаційному господарстві області» за участі суб’єктів господарювання краю, які виконують роботи з водопостачання та водовідведення.
Начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об`єктах підвищеної небезпеки Віталій Ляхович проаналізував ситуацію щодо розвитку виробничого травматизму в області, спираючись на дані, які відображають сучасний стан справ у цій галузі, вказав на основні причини виникнення нещасних випадків, зупинився на питаннях державної політики у сфері водопровідно-каналізаційного господарства, а також поінформував присутніх про останні законодавчі зміни, зокрема в частині проведення розслідування нещасних випадків за новим Порядком, та щодо основних напрямів реформування галузі водопровідно-каналізаційного господарства.
Дещо детальніше про вимоги безпечної роботи на вказаних підприємствах присутнім розповів головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об`єктах підвищеної небезпеки Людвиг Андращук. Посадовець звернув увагу аудиторії на те, що працівники, які виконують роботи з обслуговування споруд систем водопостачання та водовідведення, повинні пройти медичний огляд, навчання, перевірку знань та інструктажі відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці. Важливим етапом таких навчань є тренувальні заняття з імітацією аварій та рятувальних робіт. Принагідно посадовець наголосив на необхідності виконання робіт, пов’язаних з експлуатацією водовідвідних мереж, колодязів, колекторів, метантенків, у спеціальному одязі та у спеціальному взутті, маючи при собі справний інструмент, необхідний інвентар, захисні засоби та пристосування, медичну аптечку; нагадав правила здійснення зовнішнього огляду трас мереж водопостачання та водовідведення з відкриванням кришок колодязів та виконання робіт у колодязях, підземних комунікаціях, резервуарах, ємкісних спорудах, грабельних приміщеннях насосних станцій, очисних споруд та в інших місцях, де можливе скупчення вибухонебезпечних газів.
Учасники зібрання також обговорили деякі проблеми, наявні на сучасному етапі в цій галузі, сформували власне бачення їх подолання та запропонували можливу модель розвитку водоканалізаційного господарства в краї. На завершення задали низку запитань, що їх цікавили, зокрема стосовно порядку проведення атестації робочих місць та медичного огляду працівників.