gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівне: в ТЦ «Злата Плаза» інспектори праці провели інформаційний рейд і знову зустріли «стажерів»

23 вересня 2019

Свідомо чи ні, але деякі роботодавці знову порушують трудові права найманих працівників – беруть їх нібито на стажування.  Такі непоодинокі випадки виявили інспектори праці Управління Держпраці та Рівненської міськради під час спільного інформаційного рейду в торговому центрі «Злата Плаза». Зокрема, роз’яснення надавали інспектор праці Управління Держпраці у Рівненській області Наталія Миронюк, інспектори праці Рівнеміськради – начальник відділу з питань праці Управління праці та соціального захисту населення Лариса Сасько та головний спеціаліст відділу з питань праці Управління Сергій Соловйов.

Фахівці поспілкувалися з понад 30 працівниками та їх роботодавцями. Кожен отримав тематичні інформаційні флаєри. Одночасно з роз’ясненням інспектори провели моніторинг оформлення трудових відносин. Переважна більшість найманих працівників мала трудові договори. Але були й так звані стажери, які не знали, що роботодавець порушує їх права.

Управління Держпраці у Рівненській області нагадує, хто може бути стажером!

  • Відповідно до ст. 29 Закону України «Про зайнятість населення» право проходити стажування за професією (спеціальністю) на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання на умовах, визначених договором про стажування у вільний від навчання час мають студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, що здобули професію (кваліфікацію) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник», «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Строк стажування за договором не може перевищувати шести місяців. Запис про проходження стажування вноситься до трудової книжки.
  • Також, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування – професійне навчання працівників на виробництві, на тому чи іншому підприємстві за договором між роботодавцем, державним центром зайнятості і майбутнім працівником, що має статус безробітного. Після закінчення стажування підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника.

У всіх інших випадках – роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу за трудовим договором в установленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.