Роботодавцям Харківщини роз`яснили особливості працевлаштування інвалідів та переселенців
04 грудня 2015Фахівцями Головного управління Держпраці в Харківській області проведений семінар для роботодавців «Особливості працевлаштування інвалідів». Захід відбувся з нагоди Міжнародного дня інвалідів на базі Харківського міського консалтингового центру. Участь в роботі семінару взяли представники понад 23 установ, організацій, підприємств різних форм власності, серед яких КП «Харківський метрополітен», КЗОЗ ХМДП №12, ПАТ «Оргтехніка», ХНМУ, КП «Міськелектротранссервіс», Харківський жировий комбінат, ТОВ компанія «Укрсінтез» тощо.
Учасників семінару ознайомили з основними нормативними актами, направленими на соціальний захист інвалідів в Україні, а також порядком, умовами та критеріями встановлення інвалідності. Мова йшла про те, що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують справедливого соціального захисту і створення таких умов життя, щоб успішно інтегруватися у суспільстві. Одним з головних питань є працевлаштування інвалідів. При цьому важливо, щоб роботодавці створювали безпечні і не шкідливі для здоров’я інвалідів умови праці, вживали заходів, спрямованих на запобігання подальшої інвалідності, на відновлення їх працездатності.
Для більш ефективного вирішення питання працевлаштування інвалідів роботодавцям необхідно налагодити взаємодію із службою зайнятості стосовно розширення банку даних про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів, підвищення якості вакантних місць для осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій щодо їх трудової реабілітації, визначеної МСЕК. Необхідно сприяти формуванню позитивної громадської думки щодо праці та зайнятості осіб з інвалідністю.
Також семінар відвідав старший консультант проекту «Підтримка внутрішньо переміщених осіб» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Герхард Реттенбахер, який взяв участь у підписанні з Харківським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Угоди про співпрацю з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб, у тому числі тих, хто проживає у модульному містечку м. Харкова, шляхом їх професійного навчання.
За словами пана Реттенбахера, Німеччина допомагає людям, які потрапили у скрутне становище, покращити умови свого життя. Зокрема, раніше вже була надана допомога в облаштуванні модульних містечок, зараз допомагають у навчанні чи підвищенні кваліфікації переселенцям.
Зокрема, Угода з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) передбачає навчання, яке фінансуватиметься німецьким урядом, за такими професіями як бухгалтер, підприємець, кравець, перукар, манікюрник та педікюрник. Освоєні таким чином професії допоможуть внутрішньо переміщеним особам не тільки працевлаштуватись, а й використовувати свої знання в побуті.
Довідка: 3 грудня у всьому світі, починаючи з 1992 року, відзначають Міжнародний день інвалідів, покликаний інтегрувати людей з обмеженими можливостями в суспільство. В Україні цей день відповідно до Указу Президента відзначається із 1993 року.