gov.ua Державні сайти України
Пошук

Понад 100 освітян Миколаєва проінформували про вимоги у сфері охорони праці та зобов’язали їх додержуватися

17 вересня 2019

У Миколаївському міському Будинку учителя відбулась нарада з питань охорони праці для керівників та осіб, відповідальних за стан охорони праці  закладів освіти  міста Миколаєва. Участь у заході взяло близько 120 осіб.

З промовами до присутніх виступили головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Миколаївській області Людмила Артеменко, начальник відділу профілактики страхових випадків Миколаївського міського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області Ігор Черкасов, представники відділу охорони праці Управління освіти Миколаївської міської ради Віктор Яковенко та  Сергій Горобець.

Під час заходу особам, до повноважень  яких входить збереження життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу, розповіли про вимоги Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого Постановою КМУ від 17 квітня 2019 № 337, та Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16.05.2019 № 659 та  зобов’язали їх  додержуватися.

Навчальний процес регламентований часом. Травмування викладача, учня викликає затримку в освоєнні знань дітьми. З огляду на зазначене, керівникам закладів освіти запропонували прикласти максимум зусиль аби  попередити нещасні випадки серед вчителів, вихованців, технічних працівників під час освітнього процесу, а також в побуті.

Людмила Артеменко розповіла про рівень травматизму серед працівників соціально-культурної сфери за 2018-2019 роки, зазначила причини настання нещасних випадків та визначила заходи, які необхідно реалізовувати з метою попередження травматизму. Серед заходів недопущення настання нещасних випадків відзначено:

  • забезпечення навчання та перевірки знань з питань охорони праці керівників, спеціалістів, працівників галузі;
  • здійснення контролю за дотриманням норм і правил з охорони праці працівниками закладів;
  • перед початком навчального року, а також періодично протягом навчального року проведення оцінки технічного стану обладнання та устаткування навчальних приміщень закладів освіти;
  • реалізацію організаційно-технічних заходів щодо поліпшення стану охорони праці, а також безпеки життєдіяльності в закладах освіти;
  • необхідність розгляду на колегіях, засіданнях звітів керівників закладів освіти про стан охорони праці, безпеки життєдіяльності;
  • важливість оновлення внутрішніх нормативно-правових актів з питань охорони праці з огляду на зміни чинного законодавча.

Наприкінці наради учасників запросили провести аналіз виробничих ризиків у навчальних закладах, розробити (оновити) заходи щодо попередження травматизму, враховуючи причини травматизму в аналогічних обставинах в інших галузях господарської діяльності.

Додатково:

За 8 місяців 2019 року в Україні у соціально-культурній сфері травмувалося  492 особи.