gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Кам’янець-Подільському відбувся практичний семінар з безпечної експлуатації атракціонної техніки

23 квітня 2019

Фахівцями відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Хмельницькій області для працівників парку атракціонів у м. Кам’янці-Подільському проведено практичний семінар з дотримання вимог безпеки під час експлуатації атракціонної техніки.

Під час заходу зазначено, що головна вимога до механізмів є їх справний технічний стан. Зокрема, щодня перед початком роботи оператор повинен провести апробацію роботи атракціону: оглянути, переконатися, що він відповідає вимогам, і тільки після того допускати до користування цим атракціоном відвідувачів. Для того щоб запустити в експлуатацію атракціон відповідальна особа, яка призначена власником, має провести комплекс робіт з технічного обслуговування.

Суб’єкт господарювання повинен укомплектувати технічну службу кваліфікованими працівниками, які пройшли навчання з питань охорони праці. Крім того, ретельне дослідження техніки, а саме перевірку зварювальних швів, металографію тощо, власники атракціонів повинні замовляти самостійно.

Наголошено, що за безпечну експлуатацію атракціону відповідає власник, який у доступному для відвідувачів місці має розмістити відповідні інструкції.

Фахівці Держпраці надали рекомендації для відвідувачів, яким рекомендується у першу чергу звертати увагу на зовнішній вигляд атракціонів. Це і пофарбування, і наявність огорожі, правил безпечного користування атракціонами. Також, слід ознайомитися з актом про відповідність атракціону вимогам безпечної експлуатації і тільки після цього користуватися ним. Біля кожного атракціону є оператор, у якого повинна бути копія документу.

За матеріалами семінару прийнято рішення:

– провести профілактичні заходи по недопущенню виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій на виробництві;

– здійснювати постійний контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною на виробничих об’єктах підприємства;

– забезпечити повний і безперешкодний огляд всіх робочих зон атракціонів з робочого місця оператора, контролювати проведення технічних оглядів, експертних обстежень атракціонів після міжсезонного зберігання, дотримання виконання працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці під час організації та виконання робіт з підвищеною небезпекою;

– чітко визначити (розподілити) функції, обов’язки, відповідальність інженерно-технічних працівників та обслуговуючого персоналу щодо експлуатації, ремонту, обслуговування технологічного устаткування та обладнання з відображенням в посадових інструкціях, інструкціях з охорони праці, технологічних інструкціях;

– контролювати проведення щорічного навчання з питань охорони праці та безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки для посадових осіб та працівників.