У Рівному на ХVІІ Міжнародній конференції обговорили механізми втілення ризикоорієнтованої Концепції реформування системи охорони праці
22 квітня 2019Формування культури безпечного й здорового виробничого середовища стало однією з пріоритетних тем XVII Міжнародної науково-методичної конференції, що відбулася у Рівному за участі Управління Держпраці у Рівненській області та ДП «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці». Організатор заходу – Національний університет водного господарства та природокористування. На запрошення кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності НУВГП у Рівному зібралися науковці, практики, представники органів влади. Загалом до організаторів надійшло майже 70 заявок на доповіді у 5-ти тематичних секціях.
Начальник Управління Держпраці присвятив виступ ризикоорієнтованим підходам управління охороною праці в Україні. Посадовець наголосив, що Україна у складі світової спільноти відзначає 28 квітня Всесвітній день безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Таку ініціативу висунула Міжнародна організація праці, яка підбиває підсумки сторічної діяльності і планує майбутнє в контексті глобальних трансформацій.
Юрій Наконечний розповів про процеси реформування й імплементації законодавства до стандартів Європи і світу. Зокрема, про схвалену Урядом Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні і затверджений План заходів щодо її реалізації.
Керівник Управління наголосив, що до негайного впровадження ризикоорієнтованого підходу в системі охорони праці Україну мотивують вагомі причини, серед яких високий рівень травматизму.
«У процесі реалізації Концепції важливими є інформаційно-роз’яснювальні кампанії, зокрема семінари, круглі столи, конференції, – акцентував Юрій Наконечний, – Адже поєднання теоретичних і практичних підходів до вивчення методик оцінки ризиків матиме для їх впровадження найбільш дієвий ефект. І саме потенціал науковців та студентства, такі заходи, як сьогоднішня конференція, зміцнять цей вектор.
Також серйозним викликом для України є трудова міграція, зокрема, професійно підготовленої молоді. Отже, потрібно забезпечити належні умови праці, щоб зупинити відтік трудових ресурсів із країни, зберегти кваліфікований трудовий потенціал.
Тому для всіх нас важлива співпраця, яка допоможе у проходженні складного, але невідворотного етапу реформування системи управління охороною праці, – підсумував виступ Юрій Наконечний.