gov.ua Державні сайти України
Пошук

Інженерам з охорони праці лікувально-профілактичних закладів Тернопільщини розповіли про ризикоорієнтовану систему управління безпекою та гігієною праці

16 квітня 2019

У Тернопільській університетській лікарні для інженерів з охорони праці лікувально-профілактичних закладів області відбулася семінар-нарада з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці у 2019 році «Безпечне та здорове майбутнє праці».

У нараді взяли участь перший заступник начальника Управління Держпраці Володимир Гузенков та начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Петро Гичка.

Володимир Гузенков проаналізував основні завдання охорони праці у попередженні виробничого травматизму. Розповів про Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні, яку уряд схвалив своїм розпорядженням від 12 грудня 2018 р. № 989-р. Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці. Реалізація Концепції має забезпечити імплементацію в національне законодавство норм про впровадження заходів для заохочення вдосконалень у сфері безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сформована в Україні ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці, що ґрунтується на відповідальності роботодавців за забезпечення безпеки і здоров’я працівників у всіх аспектах, пов’язаних з роботою, на зобов’язанні роботодавців постійно пристосовуватися до мінливих обставин, вживати необхідних заходів для створення умов, безпечних для життя і здоров’я працівників, забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці.

Начальник відділу Петро Гичка розповів про особливості контролю за безпечною експлуатацією кисневих пунктів, медичного і технологічного обладнання, будівель та споруд, проаналізував зміни до нормативно-правових актів з охорони праці.  Звернув увагу присутніх на особливості процедури проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічному обов’язковому медичному огляді осіб віком до 21 року, необхідність проведення психофізіологічної експертизи та атестації робочих місць за умовами праці.