На Сумщині Держпраці опікується безпекою проведення підприємствами робіт на висоті
04 квітня 2019У рамках місячника охорони праці із нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні фахівці Управління Держпраці у Сумській області провели на базі підприємств Сумщини ряд семінарів-нарад стосовно безпеки виконання робіт на висоті. Днями заходи пройшли на базі Шосткинських КЗ «Імпульс» та КЗ «Зірка» за участю посадових осіб інших підприємств району.
Семінари провели головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Сумській області Олександр Єрема та головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Олег Самусь.
Фахівці Держпраці звернули увагу посадовців підприємств на те, що роботи, які виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, є роботами на висоті. Суб’єкт господарювання, який планує їх проведення, має подати до Держпраці декларацію відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з охорони праці..
На ряду з цим під час прийняття на роботу і в процесі роботи роботодавець за свій рахунок зобов’язаний проводити працівникам інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварії.
Учасники семінарів обговорили засоби захисту, які забезпечують захист здоров’я працівників та виключають ймовірність настання нещасного випадку. А саме, це: пояси запобіжні, каски, страхувальні канати, огородження, уловлювачі, верхолазне спорядження. Технічний стан таких засобів завжди повинен бути під контролем.
Так, наприклад, пояси запобіжні мають відповідати вимогам стандартів та технічним умовам на пояси, проходити під час експлуатації один раз на 6 місяців випробування статистичним навантаженням. В підрозділах підприємства, які застосовують засоби захисту необхідно вести «Журнал обліку та зберігання засобів захисту».
Окрему увагу присутні на заходах звернули на порядок проходження новоприйнятими працівниками стажування та дублювання. Воно проводиться за програмами для конкретної професії, які розробляються на підприємстві відповідно до функціональних обов’язків працівника і затверджуються роботодавцем.