Рівень тіньової зайнятості на Сумщині зменшився на 13%
01 березня 2019Комплекс проведених Держпраці заходів забезпечив збільшення кількості застрахованих осіб в Сумській області на 8,3 тис. працівників, у той час як середньооблікова чисельність – 255,2 тис. Зменшилась чисельність цивільно-правових договорів на 0,9 тис, кількість працівників, що отримували мінімальну заробітну плату, зменшилась на 9,4 тис. В області легалізовано 13 931 робоче місце, у свою чергу надходження ЄСВ збільшилось на 701,7 тис. грн та склало 3555,9 млн грн. Про це проінформував начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног у ході засідання колегії Міністерства соціальної політики України на тему „Основні досягнення у соціальній сфері та перспективи розвитку”, що відбулося у Києві 28 лютого 2019 року.
«Звичка представників бізнесу до оптимізації витрат, в тому числі за допомогою виплати заробітної плати «в конвертах», призвела останнім часом до масового залучення працівників до виконання робіт без офіційного оформлення. Із одного боку спокуса для бізнесу сплачувати значно менше податків, ухилятися від обов’язку забезпечення працівника належними умовами праці, та з другог – можливість для працівника отримати державну субсидію як непрацюючому, призводить до того, що обидві сторони добровільно погоджуються на порушення трудового законодавства. – зазначив Юрій Семеног. – Ця хвороба здатна пошкодити здоровий організм та потенціал держави.»
Із метою подолання тіньової зайнятості протягом минулого року Управлінням Держпраці у Сумській області проведена потужна інформаційно-роз’яснювальна робота, а це більше 2500 заходів, серед роботодавців області із залученням соціальних партнерів: представників Пенсійного Фонду, Державної фіскальної служби, Департаменту соціального захисту, Служби зайнятості, а також ЗМІ. Проведено більше 200 засідань робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати, близько 300 засідань комісій з питань погашення заборгованості заробітної плати, заслухано більше 300 керівників підприємств-порушників трудового законодавства. Разом з Головним управлінням Пенсійного фонду в рамках меморандуму про співпрацю запроваджено «гарячу лінію» – телефон довіри щодо повідомлень про порушення трудового законодавства.
Поряд із профілактичними заходами проводяться і контрольні. Управлінням всього здійснено більше 1000 інспекційних відвідувань, за результатами яких виявлено 733 працівники без належного оформлення, направлено до правоохоронних органів 18 матеріалів для порушення кримінальних справ. Накладено штрафних санкцій за ст. 265 Кодексу законів про працю України на суму 59 млн грн.
На виконання Розпорядження КМУ № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» проведено 84 комплексних заходи спільно з ПФ, ДФС, поліцією, 370 за ініціативною інформацією ПФ.
Засідання пройшло за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Міністра соціальної політики Андрія Реви, голови Київської облдержадміністрації Олександра Терещука, керівників центральних органів виконавчої влади, представників органів соціального захисту населення з усіх регіонів країни, представників місцевого самоврядування.