gov.ua Державні сайти України
Пошук

Круглий стіл в Рівненській ОДА визначив напрями взаємодії представників бізнесу і контролюючих органів

18 лютого 2019

Як діяти бізнесу в умовах скасування мораторію, обговорили під час засідання круглого столу представники бізнес-асоціацій, лідерів об’єднань підприємців, керівників контролюючих органів та громадськості.

За словами заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, період заборони перевірок розпочався з 2014 році. І для цього були певні підстави:

«Наша економіка в той час була в основному орієнтована на ринки країни-агресора. Саме тому необхідний був час на переорієнтацію економіки. І важливо, щоб бізнес не відчував дискомфорту в плані контролю. Втім, останнім часом до нас зверталися асоціації роботодавців, платників податків та й самі бізнесмени, щоб відновити справедливість. Адже склалася ситуація, що не всі підприємці працювали «по-білому», були такі що зловживали цим. Але перевірки –  це не каральні заходи, а, в першу чергу, відновлення справедливості та вимог, яких має дотримуватися кожен підприємець».

Комплексний план перевірок на 2019 рік оприлюднений на Інспекційному порталі inspections.gov.ua.  Кожен бізнесмен, зайшовши на цей інтернет-ресурс, може дізнатися, коли до нього прийдуть контролюючі служби.

«План заходів державного нагляду затверджує Державна регуляторна служба України. Окрім того, контролюючі служби за 10 днів повинні повідомити підприємство про проведення перевірки. Особа, яка це буде здійснювати, повинна мати при собі посвідчення та направлення, використовувати уніфіковані форми актів», – пояснив Віталій Самсон, завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Рівненській області.

В свою чергу представники контролюючих органів, зокрема Управління Держпраці,розповіли про порядок проведення планових заходів, оформлення актів перевірок та порядок їх підписання.

Начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний роз’яснив механізми контролю за додержанням законодавства про працю, зокрема, здійснення інспекційних відвідувань. Він наголосив, що такі заходи є важливою складовою захисту трудових прав громадян, їх соціальних гарантій. Одним із пріоритетних напрямів діяльності, визначених Урядом, є боротьба з незадекларованою працею.

Про досвід проведення таких заходів у Польщі розповіла  член Комітету підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України, керуючий партнер Юридичної компанії «Dictum» Світлана Мороз: «У сусідній країні працюють так. У разі, коли контролююча служба знаходить порушення, то спочатку виноситься припис про його усунення. І лише у разі невиконання цього застосовуються примусові заходи. Таким чином, проводиться не лише застосування каральних заходів, а в першу чергу контролюється усунення порушення».

Під час спілкування сторони висловили пропозиції щодо взаємодії бізнес-структур та контролюючих служб. Підприємці, зокрема, зазначили, що важливим є інформування бізнес-аудиторії самими службами про те, що повинні знати підприємці, аби уникнути порушень. Також запропонували впровадити інститут регіонального омбудсмена в області, який захищатиме права бізнесменів.

Учасники Круглого столу схвалили Резолюцію, в якій сформовано рекомендації щодо співпраці сторін у сфері нагляду та контролю за дотриманням законодавства.