gov.ua Державні сайти України
Пошук

Виробничі об’єкти національного парку «Синевир» перевірили на дотримання вимог з охорони праці

15 лютого 2019

Питанню організації охорони праці  на підприємствах лісового господарства Закарпаття в останні роки приділяється особлива увага. Адже цього насамперед вимагає лісова сертифікація, яку проходять усі суб’єкти господарювання галузі з метою оцінки відповідності системи ведення господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку.

Попри це,  лісова галузь продовжує належати до найбільш травмонебезпечних, і стан організації належних умов  праці на таких підприємствах – завжди під пильним контролем працівників наглядових структур краю, насамперед Управління Держпраці. Так, днями у національно-природничому парку «Синевир», що на Міжгірщині, проходила планова перевірка щодо дотримання вимог законодавчих документів та нормативно-правових актів у сферах промислової безпеки, охорони та гігієни праці. Під час контрольного заходу посадовці відділів нагляду в АПК та СКС  і нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді, на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області  перевірили основні виробничі об’єкти, які належать цій природоохоронній науково-дослідній установі.

Як повідомив головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС  Мирослав Феделеш, у зв’язку з погодними умовами (значним рівнем снігового покриву) підприємство тимчасово призупинило проведення лісосічних робіт. Тож посадовці Управління Держпраці перевірили належну документацію, лісопильний цех, його територію, наявне  деревообробне обладнання, місця навантажування і вивантажування лісоматеріалів, місця складання штабелів, територію на шляху руху автотранспорту, електрогосподарство тощо. Окремо була перевірена система охорони праці у реабілітаційному центрі бурих ведмедів.  Мирослав Феделеш відзначає, що працівники центру потурбувалися про влаштування тут попереджувальних знаків, відповідних огороджень, які унеможливлюють доступ потрапляння на територію сторонніх осіб. А для численних туристів встановлені спеціальні інформаційні дошки.

У ході перевірки були виявлені незначні недоліки, більшість яких стосувалася складання інструкцій, ведення журналів, проходження навчання та професійної перепідготовки, перевірки знань. На ці недопрацювання фахівці Управління Держпраці вказали інженерові з охорони праці та іншим відповідальним особам  на підсумковій нараді.