Фахівцями Державної служби України з питань праці проведено онлайн-прийом громадян Чернігівщини
12 грудня 201812 грудня 2018 року під час онлайн-прийому громадян фахівці Державної служби України з питань праці відповіли на запитання представників підприємств, установ і організацій Чернігівської області
До начальника відділу нагляду у будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Володимира Литвинова звернувся заступник голови правління ПАТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Тетеря з питанням стосовно зняття з реєстрації у відповідних органах Держпраці низки обладнання у зв’язку з набранням чинності Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання (НПАОП 0.00-1.80-18) та Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском (НПАОП 0.00-1.81-18).
Володимир Литвинов зазначив, що облік підіймальних споруд територіальні органи Держпраці ведуть на підставі узагальнених даних, отриманих під час здійснення заходів державного нагляду (контролю), наданих суб’єктам господарювання дозволів, матеріалів первинних технічних оглядів тощо. Реєстрація, зняття з реєстрації підіймальних споруд Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, не передбачена.
Начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Василь Лісовик надав кваліфіковану відповідь на запитання щодо отримання дозволу Держпраці на експлуатацію ємності для зберігання дизельного пального згідно з пунктом 1 додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011, поставлене заступником директора ТОВ «ОЛІАН ЛПГ» Андрієм Лосєм.
Він роз’яснив, що відповідно до вимог пункту 5.1 ДСТУ «Паливо дизельне. Технічні умови» дизельне паливо належить до 4 класу небезпеки, є мало небезпечною речовиною і вимога Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у цьому випадку не застосовується.
У начальника служби охорони праці ПАТ«Слов`янські шпалери – КФТП» Сергія Коваленка було запитання про необхідність отримання підприємством спеціального дозволу на користування надрами, якщо загальний об’єм видобутої води з шести діючих свердловин перевищує 300 м3 за добу, у той час як з кожної свердловини окремо водозабір складає в середньому, 55 м3 за добу. Вичерпні роз’яснення з цього питання надав головний спеціаліст відділу геолого-маркшейдерських робіт Управління гірничого нагляду Держпраці Анатолій Петров.