gov.ua Державні сайти України
Пошук

В Харківській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості.

04 грудня 2018

В Харківській обласній державній адміністрації відбулось засідання обласної робочої групи з питань підвищення мінімальної заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації зайнятості під головуванням заступника голови ХОДА Михайла Черняка.

В заході взяли участь начальник Головного управління Держпраці у Харківській області Володимир Рожанський,  заступник начальника ГУ Олена Петренко, директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага, а також начальник ГУ ДФС Микола Рибаков, начальник ГУ Пенсійного фонду Віктор Ачкасов, представники Фонду соціального страхування у Харківській області, громадські організації та представники засобів масовій інформації.

На засіданні робочої групи розглянуто питання про роботу детінізації робочих місць. Легалізація зайнятості – одне з питань, від вирішення якого на сьогодні залежить соціальний захист населення. У Харківській області вже давно скоординовані  дії органів державної влади з метою детінізації ринку праці. Вже є результати.

Олена Петренко доповіла про результати роботи Головного управління Держпраці у Харківській області, проводиться роз’яснювальна робота з підприємницьким середовищем, безробітними які шукають роботу про важливість легального працевлаштування, про соціальну захищеність при офіційному працевлаштуванні. Про проведені наради з представниками профспілок, роботодавців, інспекторами праці органів місцевого самоврядування з питань обговорення спільних заходів щодо детінізації робочих місць.

Було докладно доведено що протягом 11 місяців 2018 року державними інспекторами ГУ Держпраці у Харківській області здійснено 318 заходів державного контролю у формі інспекційного відвідування. В ході інспекційних відвідувань на 105 підприємствах виявлено 1847 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. Накладено 101 штрафних санкцій за ознаками абз. 2 ч.2 ст. 265 КЗпТ України на суму 101,8 млн. грн.

В ході реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 №649-р „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, державними інспекторами ГУ з 5 жовтня 2018 року здійснено 81 захід державного контролю у формі інспекційного відвідування. В ході інспекційних відвідувань на 28 підприємствах виявлено 378 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин. Накладено 21 штрафну санкцію за ознаками абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, на суму 28,7 млн. грн.

Михайло Черняк: “Ми бачимо, що на сьогодні є зростання фонду заробітної плати, є наповнення бюджету через податки. Якщо є, наприклад, ЄСВ на 2017 рік – 750 мільйонів, то за 10 місяців цього року це 1 мільярд сто тисяч, за рік – 250 мільйонів – ріст. Завдяки якісній роботи групи і роботодавців  люди розуміють, що  влаштовуються на роботу і отримують заробітну плату «у конверті», вони самі позбавляють себе соціального захисту“.

За оперативними даними державної фіскальної служби за жовтень надійшло 57 тисяч повідомлень про прийняття працівників на роботу, при середньому показнику по області 23 тисячі за місяць. Збільшення кількості застрахованих осіб у жовтні 2018 року в порівнянні з січнем 2018 року складає 48228 осіб.

Між тим, інспектування ринку праці та роз’яснювальна робота серед населення продовжується. Задача – стовідсотково вивести ринок праці з тіні.