gov.ua Державні сайти України
Пошук

Нарада – навчання з фахівцями освітньої галузі Буковини: обговорено виконання заходів, спрямованих на зниження виробничого травматизму

04 грудня 2018

Відбулася розширена нарада – навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму та медичного обслуговування.

Участь у нараді взяли відповідальні працівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад, керівники закладів обласного підпорядкування.

Серед учасників зібрання – начальник Управління Держпраці у Чернівецькій області Іван Луцак.

Одним із основних питань порядку денного розглядалося та обговорювалося  впровадження заходів, спрямованих на зниження виробничого травматизму  на підприємствах регіону, зокрема, мінімізація ризиків їх настання у соціально-культурній сфері, до якої, власне, належить й освітянська галузь.

Виступаючи перед учасникам форуму, керівник Держпраці, зокрема, зазначив, що  відповідальність посадових осіб за охорону життя і здоров’я працівників  закладів освіти законодавчо окреслена Законом України «Про освіту», Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26 грудня 2017 № 1669.

Аналізуючи стан промислової безпеки та охорони праці у галузі, Іван Луцак підсумував результати роботи фахівців Управління Держпраці у Чернівецькій області, зазначивши, що упродовж нинішнього, 2018, року головними державними інспекторами територіального органу Державної служби України з питань праці проведено сімнадцять  перевірок стану промислової безпеки та охорони праці закладів загальної шкільної освіти, коледжів, ліцеїв, профорієнтаційних училищ.

Підкреслено, що за результатами перевірок виявлено низку порушень.

Найтиповішими серед них є наступні: несвоєчасний перегляд інструкцій з охорони праці, відсутність контролю за проведенням навчань та перевірки знань з питань охорони праці, неналежне ведення відповідної документації, зокрема, журналів реєстрації інструктажів з питань охорони праці, відсутність медичних оглядів в окремих працівників.

При здійсненні заходів державного нагляду (контролю) фахівці Держпраці встановили й інші значно суттєвіші порушення.

Так, в деяких закладах відсутні дозволи на експлуатацію систем газопостачання природним газом, експлуатацію устаткування деревообробного, харчового, швейного обладнання, котлів парових, водогрійних.

Водночас відповідальні особи низки освітніх установ не подали  для реєстрації Управлінням декларації відповідності матеріально-технічних баз згідно із вимогами законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці (зокрема, виконання робіт на висоті, в колодязях, зберігання балонів, зварювальні роботи).

«Відсутність, зокрема, дозволу –  це, як правило, не своєчасне проведення регламентних робіт, відсутність кваліфікованого персоналу, договорів на сервісне обслуговування обладнання, що може призвести у кінцевому результаті до експлуатації обладнання у несправному стані», – акцентував на нараді начальник Управління Держпраці.

Як наслідок, за рішеннями наради керівників освітніх установ та осіб відповідальних за стан охорони праці зобов’язано взяти під особистий контроль проведення інструктажів з охорони праці, поновити та затвердити (якщо є така потреба) їхні програми, створити постійно діючі комісії з навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

Вчергове керівник Держпраці Іван Луцак наголосив перед керівництвом департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації на доцільності створення в закладах освіти (районних відділах освіти) служб охорони праці.