Підприємствам Харківщини доведеться сплатити штрафні санкції за неофіційне працевлаштування на суму майже 6,0 млн. гривень
23 листопада 2018Головним управлінням Держпраці у Харківській області проведено ряд інспекційних відвідувань, під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників на підприємствах Харківщини.
Так на товаристві з обмеженою відповідальністю в будівельній галузі, на роботах з підвищеною небезпекою, було задіяно 13 працівників без належного оформлення трудових відносин.
Також за минувший тиждень, на товаристві з обмеженою відповідальністю та у трьох фізичних осіб – підприємців задіяних у сфері громадського харчування, було допущено до виконання робіт – 33 працівника без офіційного працевлаштування.
Та на одному приватному підприємстві та у фізичній особі – підприємця, які займаються торгівлею було виявлено 4 неоформлені працівника.
Під час одного з інспекційних відвідувань на товаристві з обмеженою відповідальністю, зайнятого у сфері легкої промисловості , було відмовлено у допуску та наданні будь-яких документів. Тобто, створено перешкоди у проведенні інспекційного відвідування.
За результатами інспекційних відвідувань, Головним управлінням розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму майже 6,0 млн. гривень!
Держпраці нагадує!
- За одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, тобто 111 690 гривень.
- У разі вчинення роботодавцем перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення, передбачено штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 372 300 гривень.
- Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені: не отримають державних соціальних гарантій та не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті виробничої травми або професійного захворювання.
Отже звертаємо увагу роботодавців, краще одразу все зробити так як того вимагає чинне законодавство, чим сплачувати штрафні санкції за своє байдуже ставлення до працівників.